କେନ୍ଦ୍ରକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ତାଗିଦ, ‘ତୁରନ୍ତ ଜଣାଅ କରୋନା ରଣନୀତି’

1 min read
Schools Must Reduce Fees For Online Classes Supreme Court

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବଢୁଥିବା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଯିବାରେ ଲାଗିଛି । ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଏବଂ ଅକ୍ସିଜେନର ଅଭାବ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଦୟନୀୟ ସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ସେପଟେ ଦେଶରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । କରୋନା ମୁକାବିଲା ରଣନୀତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ।

ସାରାଦେଶରେ କରୋନା ଦ୍ବିତୀୟ ଲହରର ହାହାକାର ସ୍ଥିତି ଆଣିଦେଇଛି । ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସଙ୍କଟ ସ୍ଥିତିକୁ ଆହୁରି ଖରାପ କରିଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକର କ’ଣ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି, ସେ ନେଇ ଜବାବ ମାଗିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । ହରିଶ ସାଲଭେଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଆମିକଶ କ୍ୟୁରୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏଂବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ ସ୍ଥିତି ଭୟଙ୍କର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଅକ୍ସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡର ସଂକ୍ରମିତହ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମେଡିକାଲ ଆଗରେ ଭିଡ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଏହାର ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ମେଡିକାଲରେ ଅକ୍ସିଜେନର ଅଭାବ । ତେଣୁ ଏପରି ସ୍ଥଳେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସପ୍ଲାଏ ଓ ଟିକାକରଣ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କ’ଣ ଷ୍ଟ୍ରେଟେଜି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି, ସେ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତର ରଖିବାକୁ କହିଛନ୍ତି କୋର୍ଟ ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner