IPL 2022: ଆଜି ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ଭେଟିବ ପଞ୍ଜାବ

1 min read

ମୁମ୍ବାଇ: ଆଜି ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ୬୦ ତମ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଓ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ । ଏହି ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟ ଦଳ ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି । ଉଭୟ ଦଳ ପାଇଁ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ । ପ୍ଲେ ଅଫ ରେସରେ ରହିବା ପାଇଁ ଆଜିର ମ୍ୟାଚକୁ ଜିତିବାକୁ ଉଭୟ ଦଳ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ । ତେଣୁ ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ମୁକାବିଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।

ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିବାବେଳେ ୭ଟି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଛି ।  ଯଦି ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ କଥା କହିବା ତାହାଲେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ୧୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆରସିବି ପ୍ଲେ ଅଫକୁ ଯିବାକୁ ହେଲେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ପଞ୍ଜାବକୁ ପରାସ୍ତ କରି ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ନିଜ ସ୍ଥାନ ଦୃଢ଼ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ତେବେ ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରେ ଆରସିବି ତା’ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ପଞ୍ଜାବକୁ ଭେଟିଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସଠାରୁ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ତେଣୁ ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରି ପରାଜୟର ବଦଲା ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ ବାଙ୍ଗାଲୋର ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଯଦି ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ କଥା କହିବା ତାହାଲେ ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରେ ପଞ୍ଜାବ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୧ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ୫ଟି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଛି । ୫ଟି ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟ ଲାଭ ସହ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଅଷ୍ଟମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ପଞ୍ଜାବ । ତେଣୁ ଯଦି ପ୍ଲେ ଅଫ ରେସରେ ରହିବାକୁ ହୁଏ ତେବେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚରେ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ବିଜୟ ହିଁ ଏକ ମାତ୍ର ବିକଳ୍ପ ଅଟେ ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]