ଆସିଲା ପଞ୍ଜାବ ନିର୍ବାଚନର ଏବିପି ସିଭୋଟର ତାଲିକା, କଂଗ୍ରେସକୁ ପଛରରେ ପକାଇଲା ଆପ୍‌

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପଞ୍ଜାବରେ ରାଜନୈତିକ ମାହୋଲ ସରଗରମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।  ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ଏବିପି-ସି ଭୋଟର ସର୍ଭେରେ ପରେ ଏବେ ନିର୍ବାଚନୀର ରଙ୍ଗରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। କାରଣ ପଞ୍ଜାବରେ ବଡ଼ ଧରଣର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହି ସର୍ଭେରେ ପଞ୍ଜାବରେ କଂଗ୍ରେସ ତାର ସତା ହରାଉଛି ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଦେଇଛି। କଂଗ୍ରସକୁ ହରାଇ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଆପ୍‌ ପଞ୍ଜାବରେ ସରକାର ଗଢ଼ିବ ବୋଲି ସିଭୋଟର ଆଗୁଆ ହିଣ୍ଟ ହେଇଛି। ଏହି ସର୍ଭେରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିକୁ ପଞ୍ଜାବରେ ସର୍ବାଧିକ ୫୧ ରୁ ୫୭ ଟି ସିଟ୍ ମିଳିବ ବୋଲି ହୋଉଛି ଯୋରସୋରରେ ଚାର୍ଚ୍ଚା। ଶାସକ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରର ଭୋଟ ବକ୍ସରେ ୩୮ରୁ ୪୬ ଟି ଆସନ ଆସିପାରେ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଇଛି।

ବାସ୍ତବରେ, ପଞ୍ଜାବରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଶାସକ କଂଗ୍ରେସ ଦଳବାଦ ସହ ଲଢ଼ୁଛି। କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ କହାକୁ ବି ଅଛପା ନାହିଁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶିରୋମଣି ଅକାଳୀ ଦଳ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଅମରିନ୍ଦର ସରକାର ଉପରେ କ୍ରମାଗତ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ସି ଭୋଟର ସର୍ଭେ ପଞ୍ଜାବରେ ରାଜନୈତିକ ମାହୋଲକୁ ସରଗରମ କରିଦେଇଛି

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner