ସ୍ପାଇଓ୍ୱେୟାର ପେଗାସସ୍ ସ୍କାନ୍‌ରରେ ଥିଲେ ପୂର୍ବତନ ସିବିଆଇ ମୁଖ୍ୟ ଆଲୋକ ବର୍ମା

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇସ୍ରାଏଲ ସ୍ପାଇଓ୍ୱେୟାର ପେଗାସସକୁ ନେଇ କିଛି ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ ଏବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହା ସହାୟତାରେ ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କ ଫୋନ୍ ଟ୍ୟାପିଂ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଭାରତର ମଧ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୩ଶହ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୋନ୍ ନମ୍ୱର ହ୍ୟାକ୍ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ସିବିଆଇ ମୁଖ୍ୟ ଆଲୋକ ବର୍ମା । ଏଥିସହିତ ଦେଶର ଏହି ବିଶ୍ୱସନୀୟ ସଂସ୍ଥାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଡାଇରେକ୍ଟର ରାକେଶ ଆସ୍ଥାନା ଓ ଅତିରିକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏ.କେ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଥିବା ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ । ଏଥି ସହିତ ଆଲୋକ ବର୍ମାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଫୋନ୍ ମଧ୍ୟ ହ୍ୟାକ କରାଯାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ସେମାନଙ୍କ ପରିବାରର ମୋଟ ୧୦ ଟି ନମ୍ୱର ଥିବା ବେଳେ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୮ଟି ନମ୍ୱରକୁ ହ୍ୟାକ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଲୋକ ବର୍ମା ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ୩ଟି ଫୋନ୍ ନମ୍ୱରକୁ ବିଶେଷ ଭାବେ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏଥିସହିତ ଶିଳ୍ପପତି ଅନୀଲ ଅମ୍ୱାନୀଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସ୍ପାଇଓ୍ୱେୟାର ମଧ୍ୟରେ ସର୍ଭିଲାନ୍ସ ରଖାଯାଇଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ । ତାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଦ୍ୱାରା ସର୍ଭିଲାନ୍ସ କରାଯାଉଛି । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଭାରତ ସରକାର ଏବଂ ଡାସଲ୍ଟ ରାଫେଲ୍ କିଣା ନେଇ ମାମଲା ଦାୟର ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରଠାରୁ ଦାସଲ୍ଟ ଆଭିଏସନ୍ ରିପ୍ରିଜେନଟିଭ୍ ଭେଙ୍କଟ ରାଓ, ପୂର୍ବତନ ସମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମୁଖ୍ୟ ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ ସିଆଲ ଏବଂ ବୋଇଂ ଇଣ୍ଡିଆ ବସ୍ ପ୍ରତ୍ୟୁଷ କୁମାରଙ୍କ ଉପରେ ସର୍ଭିଲାନ୍ସ ରଖାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଆହ୍ୱାନପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟରେ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ୨୦୨୦: ଭାରତରୁ ୧୨୭ ଖେଳାଳି ଭାଗନେଇଛନ୍ତି

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner