କୋଭିଡ କଟକଣା ଉଲ୍ଳଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ  ପୋଲିସ ରବିବାର ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୂପେଶ ବଘେଲଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ପୋଲିସ କହିଛି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ନେଏଡାରେ ଶ୍ରୀ ବଘେଲ ନିର୍ବାଚନ ରାଲି କରୁଥିବା ବେଳେ କୋଭିଡ-୧୯ ଗାଇଡଲାଇନ୍‌ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲା ଅନୁସାରେ ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

ଏଫଆଇଆରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଗୌତମବୁଦ୍ଧ ନାଗରରେ ଧାରା ୧୪୪ ଲାଗୁ ହେବା କାରଣ ପାଞ୍ଚ କିମ୍ବା ଅଧିକ ଲୋକ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଏକାଠି ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ।  ୧୪୪ ଧାରା ଉଲଂଘନ ଏବଂ ମହାମାରୀ ଆକ୍ଟ ସହିତ ଅନ୍ୟ  ଆଇପିସି ଧାରା ଅଧୀନରେ ନୋଏଡା ସେକ୍ଟର -୧୧୩ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ନୋଏଡାରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଖୁଡ଼ି ପାଠକଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ରୀ ବଘେଲ ନିକଟରେ ଘରକୁ ଘର ବୁଲି ରାଲି କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ କୋଭିଡ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ନାଁରେ ମଧ୍ୟ ଏତଲା ହୋଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଏବେ ପ୍ରଚାର ଜୋରଦାର ଚାଲିଛି। କିନ୍ତୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଚାରକୁ ଡିଜିଟାଲ ମାଧ୍ୟମରେ କରିବା ପାଇଁ  ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ନେତାମାନେ ସରକାରଙ୍କ ଗାଇଡଲାଇନ୍‌ ପାଳନ କରୁ ନଥିବା ନଜରକୁ ଆସିଛି ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.