ରାମ ମନ୍ଦିର ଜମି ବିବାଦ; ରିପୋର୍ଟ ମଗାଇଲେ ନଡ୍ଡା-ଶାହା

1 min read

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମମନ୍ଦିର ଜମି ବିବାଦ ଥମିବାର ନାଁ ଧରୁନାହିଁ  । ଜମି ବିବାଦ ଆଉ ଜମିରେ ନାହିଁ ବଂର ଏହି ଘଟଣା ଏବେ ଆକାଶରେ ଉଡିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି  । ହଠାତ ୧୦ ମିନିଟରେ ୧୮.୫ କୋଟି ହୋଇଥିବା ଜମିର ମୂଲ୍ୟ ସଭିଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି  । ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଖବର ମିଶିବା ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଜୋର ଧରିଛି ୟୁପି ରାଜନୀତି  । ହମିଦ ହନସାରୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତିନି ଏକର ଜମିକୁ ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ୨ କୋଟିରେ କିଣିଥିଲେ  । କିନ୍ତୁ ଏହି ଜମିକୁ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ଟ୍ରଷ୍ଟ ୧୮ କୋଟି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛି  । ଆଉ ଏହା ପରେ ରାଜନୀତିରେ ପଡିଛି ରାମ ଜନ୍ମଭୂମିର ରଙ୍ଗ  ।

ଏହି ଘଟଣାରେ ବିଜେପି ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦକୁ ବିରୋଧି ଦଳ ଗୁଡ଼ିକ ଆକ୍ଷେପ କରୁଥିବାବେଳେ ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ଗ୍ରହଣ କରିଛି  । ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା ଏବଂ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଏହି ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି  । ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛନ୍ତି ନଡ୍ଡା ଏବଂ ଶାହା  । ରାମ ଜନ୍ମ ଭୂମି ଜମି କିଣା ମାମଲାରେ ବିଜେପି ବଡ଼ ଧରଣର ଦୁର୍ନିତୀ କରିଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ବିରୋଧି ଦଳ  । ସମାଜବାର୍ଦୀ ପାର୍ଟି ଏବଂ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଏନେଇ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଆରୋପ ଲଗାଇଛନ୍ତି  ।

ଏହା ବିଜେପିର ଏକ ଜମି ଘୋଟଲା ଘଟଣା ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ବିରୋଧି  । ସେପଟେ ଏହି ଘଟଣାରେ କୌଣସି ସତ୍ୟତା ନାହିଁ ବଂର ଜମିର ମୂଲ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ହିଁ ଏହାକୁ କିଣାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ରାମ ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟ ମହାସଚିବ  । ଅନ୍ୟପଟେ ଗୃହମନ୍ତଚ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଏହାରୁ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛନ୍ତି  । ସେହିପରି ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା ମଧ୍ୟ ଦମି ଘଟଣାରେ ରିପୋର୍ଟ କାର୍ଡ ମଗାଇଛନ୍ତି  ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner