ଉପଭୋକ୍ତା ଫୋରମ୍‌ର ରାୟ: ଗନ୍ଧ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏନି ମଦୁଆ, ବୀମା ରାଶି ପଇଠ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

1 min read

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼: ମଦ ଗନ୍ଧ ଆସିବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏନି ଯେ, ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ମଦ ପିଇଛନ୍ତି । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଯେ, ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ନିଜ ଆୟତ୍ତରେ ନାହାନ୍ତି, ସେ ଗାଡ଼ି ଚଳାଇବାକୁ ଅସମର୍ଥ । ଏହା କହିବା ସହ ପଞ୍ଜାବର ଉପଭୋକ୍ତା ଫୋରମ୍ କାର ଦୁର୍ଘଟଣା ମାମଲାରେ ଜଣେ ପୀଡ଼ିତକୁ ବୀମା ବାବଦକୁ ୧.୮୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଅଭିଯୋଗକାରୀ ରଞ୍ଜନ ଦୀପ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୩୧ ମଇ ୨୦୧୮ ଠାରୁ ୩୦ ମଇ ୨୦୧୯ ମଧ୍ୟରେ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଆଇଡିବି ନେଇ ଓରିଏଣ୍ଟାଲ ଇନ୍ସ୍ୟୁରାନ୍ସ କମ୍ପାନୀରେ ଗାଡ଼ିର ବୀମା କରାଇଥିଲେ । ୨୦୧୯ ଫେବୃଆାରୀ ପହିଲାରେ ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରିରେ ଅନ୍ଧାର ଯୋଗୁଁ ସେକ୍ଟର ୩୪/୩୫ ନିକଟରେ ତାଙ୍କ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ନେଇ ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆଗଲା । ସେ ୩ ଫେବୃଆରୀ ଯାଏଁ ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଲେ । ତାଙ୍କ କାର୍ ବୀମା କ୍ୟାସଲେସ୍ ଥିଲା ଏଣୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜମା କରି କାର୍ ନେଇଯାଇଥିଲେ ।

୧୪ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ରାଜନଙ୍କୁ ହୁଣ୍ଡାଇ ଡିଲରସିପ୍‌ଠାରୁ ୧ଲକ୍ଷ ୬୧ ହଜାର ୧୭୮ ଟଙ୍କା ପଇଠ କରିବାକୁ କଲ୍ ଆସିଲା । ସେମାନେ କହିଲେ ଯେ,ବୀମା କମ୍ପାନୀ ମରାମତି ବାବଦକୁ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ପଇଠ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ । ଏଣୁ ତାଙ୍କୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୬୧ ହଜାର ୧୭୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ପଇଠ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।  ୨୨ମଇ ୨୦୧୯ରେ ତାଙ୍କୁ ଲେଟର ମିଳିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ, ତାଙ୍କ ବୀମା କ୍ଳେମ୍ ଖାରିଜ କରାଗଲା, କାହିଁକି ନା ସେ ମଦ ପିଇ ଅବା ଡ୍ରଗ୍ସ ସେବନ କରି ଗାଡ଼ି ଚଳାଉଥିଲେ ।

ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଭାଜପା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷ: ଦଳୀୟ ଅସ୍ତନ୍ତୋଷ ନେଇ ହୋଇପାରେ ଆଲୋଚନା

ଯୁକ୍ତି ଶୁଣିବା ପରେ ଆୟୋଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବୀମା କମ୍ପାନୀ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ ଭାବେ କୌଣସି ଠୋସ୍ କିମ୍ୱା ବିଶ୍ୱସନୀୟ ପ୍ରମାଣ ମିଳିନାହିଁ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା କି ସେ ମଦ ପିଇ ଗାଡ଼ି ଚଳାଉଥିବା ସମୟରେ ସେ ମଦ ନିଶାରେ ଚୂର ଥିଲେ, ଏଣୁ ସେ ନିଜ ଆୟତ୍ତରେ ନଥିଲେ ଏବଂ ଗାଡ଼ି ଚଳାଇବାକୁ ଅସମର୍ଥ ଥିଲେ । ଆୟୋଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ମଦର ମାତ୍ରା ଜାଣିବା ନେଇ  ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା  ନ କରି ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କ ପଟୁ ଆସୁଥିବା କେବଳ କିଛି ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଆଧାରରେ ଏଭଳି କୌଣସି ସିର୍ଦ୍ଧାନ୍ତରେ ପହଞ୍ଚି ହେବନାହିଁ ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner