ମାଆର ମମତା ଆଗରେ ଜମ ବି ହେଲା ନିରୂପାୟ, ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପୁଣି ବଞ୍ଚିଉଠିଲା ପୁଅ

1 min read

ହରିୟାଣା: ମାଆର ପ୍ରେମ ହେଉଛି ଏକ ନିଆରା ଏବଂ ଚମତ୍କାର ଅନୁଭୂତି, ଯାହାକି ଜଣେ ମାଆ ନିଜ ସନ୍ତାନକୁ ବିନା ସର୍ତ୍ତରେ ଦେଇଥାଏ । ମାଆର ଅନେକ ରୂପ ଅଛି, ବେଳେବେଳେ ସେ ଜଣେ ରକ୍ଷକ ଭାବରେ ଯତ୍ନ ନିଏ ତ, ବେଳେବେଳେ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ହୋଇ ସଠିକ୍ ରାସ୍ତା ଦେଖାଏ । ମା ହେବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟର ବିଷୟ, ଯାହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳା ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସମାନ ପିଲା ଉପରେ କୌଣସି ବିପଦ ଆସେ, ସେତେବେଳେ ସେ ବିବ୍ରତ ହୋଇଉଠେ । ସନ୍ତାନମାନଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ କୌଣସି ବିପଦ ଆସେ ସେତେବେଳେ ମାଆ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ଲଢ଼ିଥାଏ, ଏମିତିକି ଜମ ସହ ମଧ୍ୟ । ଆମେ ଏପରି ଜଣେ ମାଆଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯିଏ ଯମରାଜଙ୍କ ସହ ଲଢ଼ି ନିଜ ସନ୍ତାନକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବଞ୍ଚାଇଥିଲେ ।

ଆଧୁନିକ ବିଜ୍ଞାନ ଠାରୁ ବି ବଡ଼ ଏ ଚମତ୍କାର

ଏ କାହାଣୀ ହେଉଛି ହରିୟାଣାର ବାହାଦୂରଗଡ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ପରିବାରର । ହିତେଶ ଏବଂ ଜାନଭୀ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ଆଶା ଛାଡିଦେଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ନିଶ୍ୱାସ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଡାକ୍ତର ମୃତ ଘୋଷଣା କରିସାରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବୁଝି ନଥିଲା ମାଆର ମନ । ସନ୍ତାନକୁ ହରାଇବାର ବ୍ୟାକୁଳତାରେ ବାହୁନି ଉଠୁଥିଲା ମାଆ । ଶେଷରେ ମୃତ୍ୟୁର ଶେଯରେ ଶୋଇଥିବା ସନ୍ତାନ ଜିଇଁ ଉଠିଥିଲା । ଶେଷରେ ଏମିତି କିଛି ଘଟିଥିଲା ଯାହା ଆଧୁନିକ ବିଜ୍ଞାନଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର ଥିଲା । କିଛି ସମୟ ପରେ ପିଲାଟି  ଶରୀରରେ ଗତିବିଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା, ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେହି ଶିଶୁଟି ସୁସ୍ଥ ଅଛି ।

ଏହି ଘଟଣା ଶିଶୁର ଟାଇଫଏଡ୍ ରୋଗରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ରୋଗ ଶିଶୁର ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଇଲା, ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତ ଡାକ୍ତର ଆଶା ଛାଡ଼ିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପରିବାର ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଉପାୟ ଦେଖିପାରିଲେ ନାହିଁ । ତାପରେ ଜଣେ ମାଆର ପ୍ରାର୍ଥନା ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଖି ଯମରାଜଙ୍କୁ ନିଜ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବଦଳାଇବାକୁ ପଡିଲାଏବଂ ଶେଷରେ ଜଣେ ମା ନିଜ ପିଲାକୁ ମୃତ୍ୟୁର କବଳରୁ ବଞ୍ଚାଇଲା ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *