ଟ୍ରେନରେ ଗର୍ଭ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ୍ ହେଉଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ କରାଇଲେ ଆର୍ମି ଡକ୍ଟର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:  ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଆମକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଅନେକ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ କାହାଣୀ ଭେଟିଦିଏ । ଏହା ଆମକୁ ମାନବିକତାର ପ୍ରମାଣ ଦେଇଥାଏ ।  ନିକଟରେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ଫଟୋ ଖୁବ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଜଣେ ମହିଳା ଗର୍ଭ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ୍ ହେଉଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ଆର୍ମି ଡକ୍ଟର ଟ୍ରେନ୍ ଭିତରେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ କରାଇ ନବଜାତ ଶିଶୁ ସହିତ ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରି ନିଜ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ଆର୍ମିର ୧୭୨ମିଲିଟାରୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଲଲିଥା ଓ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଅମରଦିପ୍ ନାମକ ଦୁଇ ଡାକ୍ତର ଏପରି ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ କାମ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ହାୱରା ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ରେ ଯିବା ସମୟରେ ଏକ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଆଗରୁ ଗର୍ଭ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ପାଖରେ ସମସ୍ତେ ନିରୁପାୟ ଥିବା ସମୟରେ ଦେବଦୂତ ସଦୃଶ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଏହି ଦୁଇଜଣ ଆର୍ମି ଡକ୍ଟର । ସେଠାରେ ସେମାନେ ମହିଳାଙ୍କର ପ୍ରସବ କରାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଉଭୟ ମା’ ଓ ଶିଶୁ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ଜଣାଇଥିଲେ ।

https://twitter.com/adgpi/status/1210851754952122368/photo/1

ଡିସେମ୍ବର ୨୮ ତାରିଖରେ ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଏହା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଓ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ହେବା ସହିତ ଦିନକୁ ଦିନ  ଭିଡିଓଟି ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାର ଦେଖାଦେଉଛି । ଏହାସହ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ଭାରତୀୟ ଆର୍ମିକୁ ଏପରି କାମ ପାଇଁ ସାବାସି ଜଣାଉଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.