ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଓ ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନବରାତ୍ରି ଶୁଭେଚ୍ଛା

1 min read

ନ୍ୟୁୟର୍କ: ଆମେରିକା ନିର୍ବାଚନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନବରାତ୍ରି ଶୁଭେଚ୍ଛା । ଡେମୋକ୍ରେଟିକ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜୋ ବିଡେନ୍ ଏବଂ ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ କମଲା ହାରିସ୍ ଆମେରିକାରେ ଥିବା ହିନ୍ଦୁ ଓ ସାରା ବିଶ୍ୱର ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମାବଲମ୍ୱୀଙ୍କୁ ନବରାତ୍ରିର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

2020 US elections: Joe Biden, Kamala Harris extend Navratri greetings

ଟ୍ୱିଟ୍ ଯୋଗେ ଆମେରିକାରେ ଥିବା ହିନ୍ଦୁ ଭାରତୀୟମାନଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇ କହିଛନ୍ତି , ‘ ମୁଁ ଆମେରିକାରେ ଏବଂ ବିଶ୍ୱରେ ନବରାତ୍ରି ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ହିନ୍ଦୁଙ୍କୁ ନବରାତ୍ରି ପାଇଁ ମୋର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି | ଏଥି ସହିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭଲ ପୁଣି ଥରେ ମନ୍ଦକୁ ପରାସ୍ତ କରିପାରେ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଆରମ୍ଭ ଓ ସୁଯୋଗ ଦେଇପାରେ |

ଏହା ସହିତ ଆମେରିକୀୟ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ କମଲା ହାରିସ୍ ମଧ୍ୟ ନବରାତ୍ରି ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଆମେରିକୀୟମାନଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି | ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ହିନ୍ଦୁ ଆମେରିକୀୟ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ। ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆମେରିକାରେ ୪ ମିଲିୟନ ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟ ରହୁଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପାଖାପାଖି ଆଢ଼େଇ ମିଲିୟନ୍ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ।

ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରାୟ ୧.୩ ମିଲିୟନ ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର । ଏବଂ ସେଠାରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ସର୍ଭେ ସୂଚନା ମୁତାବକ ମୋଟ ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟଙ୍କପ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରାୟ ୭୨ ପ୍ରତିଶତ ବିଡେନଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଭୋଟ ଦେବା ପାଇଁ ମନବଳାଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ମାତ୍ର ୨୨ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରବାସୀ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଭୋଟ ଦେବେ ବୋଲି ସର୍ଭେ ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ । ତେବେ ନଭେମ୍ବର ୩ ରେ ଆମେରିକାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner