ଅନଲାଇନ ନୁହେଁ ଅଫଲାଇନରେ ହେବ ମାଟ୍ରିକ ଓ ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷା: ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଅନଲାଇନ ନୁହେଁ ଅଫଲାଇନରେ ହେବ ମାଟ୍ରିକ ଓ ଯୁକ୍ତ ୨ ପରୀକ୍ଷା  । ରାଜ୍ୟରେ ଯେତେବେଳେ ବି ମାଟ୍ରିକ ଓ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷା ହେବ, କେବଳ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହିଁ ହେବ ।  ମାଟ୍ରିକ ଓ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷାକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଲେ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ । ମାଟ୍ରିକ ଓ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷା ଅଫଲାଇନରେ ହେବାନେଇ ସୂଚନା । ରାଜ୍ୟରେ ଯେତେବେଳେ ବି ମାଟ୍ରିକ ଓ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷା ହେବ କେବଳ ଅଫଲାଇନରେ ହେବ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଫେବୃୟାରୀ କିମ୍ବା ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ତେଣୁ ପରୀକ୍ଷାରେ ବିଳମ୍ବ ହେବ ।

ଆସନ୍ତା ଫେବ୍ରୁୟାରି କିମ୍ବା ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ପରୀକ୍ଷା ବିଳମ୍ବ ହେବ। ଆମେ ଅନଲାଇନ ପାଠପଢା ମାଧ୍ୟମରେ ସବୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚି ହେଉନାହିଁ । ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପାଠପଢ଼ା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ। ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। SRCଙ୍କ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌କୁ‌ ବିଭାଗ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରୁଛି । ସବୁ ଦିଗକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ। ସ୍କୁଲ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ଦାଶ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସ୍କୁଲ ଫି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କର କୌଣସି ନୀତି ନାହିଁ। କେବଳ କରୋନା ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ଫି ଛାଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ ରେ ହାଇକୋର୍ଟ ଉତ୍ତର ମାଗିଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ବିଭାଗ ପାଖରେ କୌଣସି ନୀତି ନାହିଁ ବୋଲି ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିବା ସ୍କୁଲ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ଦାଶ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner