କଟକ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୬୫ ନୂଆ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ, ବଢ଼ୁଛି ସୁସ୍ଥତା ହାର

1 min read
Spread the love

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବିଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ଦିନକୁ ଦିନ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ତାର ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ାଉଛି କରୋନା  । ସୋମବାର ପୁଣି ୪୯ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ୩୪ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ରହିଛି । ରାଜଧାନୀରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ୧୨୩୧ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୫୭୬ ଜଣ କରୋତା ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ୧୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ୬୪୨ ଜଣ ରୋଗୀ ସକ୍ରିୟ ରହିଛନ୍ତି ।

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସମୟରେ ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା ଆଶ୍ୱସ୍ତି ଆଣି ଦେଉଛି । ସୋମବାର ୫୩ ଜଣ କରୋନା ରୋଗୀ ରାଜଧାନୀରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ସହ ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା ତାଳ ମିଶାଇ ଚାଇଛନ୍ତି । ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୭୬ ଜଣ କରୋତା ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ।

୧୫ ଜଣ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି ବରମୁଣ୍ଡା ଜଗନ୍ନାଥ ନଗରରୁ ୧, ଗଙ୍ଗନଗର OUAT ହଷ୍ଟେଲ ପାଖରୁ ୧, ୟୁନିଟ ୩ରୁ ୧, ଏଜି ଛକ ପାଖରୁ ଜଣ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ୟୁନିଟ ୩ରୁ ୧, ବିଜେବି ନଗରରୁ ୧, ପୋଖରୀପୁଟର କାରଗିଲ ବସ୍ତିରୁ ୧, ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗରରୁ ୧, ଖଣ୍ଟଗିରିରୁ ୧, ନୟାପଲି ମହିମାଢ଼ାବା ପାଖରୁ ୧, ଭରତପୁରରୁ ୧, ଖଣ୍ଡଗିରି ପ୍ଲାଜା ପ୍ଲାଜା ପାଖରୁ ୧, ନୟାପଲି ନୂଆ ସାହିରୁ ୧, ଟଙ୍କପାଣି ରୋଡରୁ ୧, ପୋଖରୀପୁଟ କୋକିଳା ରିସୋର୍ଟରୁ ୧ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି କଟକରୁ ୧୬ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ୧୬ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୪ ଜଣ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ ଜଣଙ୍କର ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ରହିଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩୬୬ ଜଣ କରରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୧୭ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୪୨ ଜଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସକ୍ରିୟ ରହିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner