ଅଣ୍ଡର-୧୮ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ରଗବୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

1 min read
U-18 Indian Women's Rugby Team Felicitated By Govt. Of Odisha

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ରଗବୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଲୋକସେବା ଭବନଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବରେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯିବା ସହ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୧୪ ଜଣିଆ ରାଗବୀ ଟିମକୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରଯାଇଛି । ଏହାସହ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ରଗବୀ ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

U-18 Indian Women's Rugby Team Felicitated By Govt. Of Odisha

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ବ୍ଲେଡ଼ ଅର୍ବାନ ଏୟାର ମୋବିଲିଟି ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ  ପୁରସ୍କାର ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ତାସକେଣ୍ଟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏସିଆ ରଗବୀ ଅଣ୍ଡର-୧୮ ସେଭେନ୍ସ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ପାଇ ଓଡ଼ିଶା ଫେରିଲା ପରେ ମହିଳା ରଗବୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସହ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

U-18 Indian Women's Rugby Team Felicitated By Govt. Of Odisha

ଅଣ୍ଡର-୧୮ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ରଗବୀ ଦଳରେ ୩ ଓଡ଼ିଆ ତରୁଲତା ନାୟକ, ମାମା ନାୟକ ଓ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ରାଉତ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ହକି ପରେ ରଗବୀର ପ୍ରାୟୋଜକ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଛି ଓଡ଼ିଶା । ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ଖେଳାଳି ମାନେ ଯୁବପିଢିଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.