ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ: ବଦଳିଲେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସିଲେ ନୂଆ, ଗଲେ ପୁରୁଣା। କିଛି ନୂଆ ଚେହେରା ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ପଦ ଓ ଗୋପନୀୟତାର ଶପଥ ପାଠ କରିଥିବା ବେଳେ ପୁରୁଣା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିଭାଗ ବଦଳି ହୋଇଛି । ନୂଆ କରି ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି । ଅପରପକ୍ଷରେ ପୂର୍ବରୁ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ହରଦୀପ ସିଂ ପୁରୀଙ୍କୁ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି । ସେହିପରି କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ି ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ନେତା ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କୁ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଦାୟିତ୍ୱ ମିଳିଛି । ସେହିଭଳି ଅନୁରାଗ ଠାକୁର- ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ, ଯୁବ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରାଳୟ, ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ରୁପାଲା-ମତ୍ସ୍ୟ ଓ ପଶୁ ସମ୍ପଦ, ପଶୁପତି ପାରସ-ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ, ମନସୁଖ ମାଣ୍ଡଭ୍ୟ-ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ, ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଯାଦବ- ଶ୍ରମ ଓ ପରିବେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ, ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ- ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ, ସର୍ବାନନ୍ଦ ସୋନଓ୍ୱାଲ ଆୟୁଷ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ, ଜି.କିଷନ ରେଡ୍ଡୀ-ସଂସ୍କୃତି ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ, ଗିରିରାଜ ସିଂ- ଗ୍ରାମୀଣ ବିକାଶ,ପୀୟୁଷ ଗୋଏଲ- ବୟନ ଶିଳ୍ପ, ନାରାୟଣ ତାତୁ ରାଣେ- ଏମ୍‌ଏସ୍ଏମ୍‌ଇ ବିଭାଗ, ସର୍ବାନନ୍ଦ ସୋନଓ୍ୱାଲ – ସିପିଂ, ବନ୍ଦର ଓ ଆୟୁଷ ବିଭାଗ, ବୀରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର- ସାମାଜିକ ନ୍ୟାୟ ଏବଂ ସଶକ୍ତିକରଣ, ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ସିଂହ-ଷ୍ଟିଲ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ, କିରନ୍ ରିଜିଜ୍ଜୁ -ଆଇନ, ରାଜ କୁମାର ସିଂହ-ଶକ୍ତି, ବିଶ୍ୱେଶ୍ୱର ଟୁଡୁ- ଜଳଶକ୍ତି, ମୀନାକ୍ଷୀ ଲେଖି- ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର, ମହେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ପାଣ୍ଡେ- ଭାରି ଶିଳ୍ପ, ଅନୁପ୍ରିୟା ସିଂ ପଟେଲ- ବାଣିଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ, ନୀତିଶ ପ୍ରମାଣିଳ- କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବ ବ୍ୟାପାର (ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ) ଦାୟିତ୍ୱ ପାଇଛନ୍ତି ।

 

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner