ମହିଳା ଖେଳାଳି ଭାବେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ଗୋଲ ସ୍କୋର କଲେ ବନ୍ଦନା କାଟାରିଆ

1 min read

ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ମହିଳା ହକି ଟିମ୍‌ର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ । ଶେଷ ପୁଲ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ୪-୩ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ କଲା ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଟିମ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ପରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଟିମର କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍ ଆଶା ଉଜ୍ଜୀବିତ ହୋଇଛି । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗ୍ରେଟ ବ୍ରିଟେନ ଓ ଆୟରଲାଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚରେ ଆୟରଲାଣ୍ଡ ପରାସ୍ତ ହେଲେ କିମ୍ବା ସେହି ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର’ ରହିଲେ ଭାରତ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ୍ ଯିବା ପକ୍କା । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଅଲମ୍ପିକର ଶେଷ ପୁଲ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ବନ୍ଦନା କଟାରିଆ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ଗୋଲ କରିଛନ୍ତି । ମହିଳା ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ହିସାବରେ କୌଣସି ଖେଳାଳି ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ଗୋଲ ଦେବାରେ ବନ୍ଦନା ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଇତିହାସ ରଚିଲେ ।ଏହା ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଅଲମ୍ପିକରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ଗୋଲ ଦେଇନାହାନ୍ତି ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଡିସକସ୍ ଥ୍ରୋ ଖେଳାଳି କମଲପ୍ରୀତ କୌର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି । ଡିସକସ ଥ୍ରୋରେ ପ୍ରଥମ ସଟ୍‌ରେ ୬୪ ମିଟର ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟରେ  ୬୩.୯୭ମିଟର ଥ୍ରୋ କଲାପରେ ତାଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ଫାଇନାଲ ଟିକେଟ୍ ମିଳିଛି । ଗ୍ରୁପ୍ ବି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ୟୁନାଇଟାଇଡେ ଷ୍ଟେଟ୍‌ର ଭି. ଅଲମନ । ଅଲମନ୍ ୬୬.୪୨ ମିଟର ଥ୍ରୋ କରି ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବେଳେ ଭାରତର କମଲପ୍ରୀତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ସେପଟେ ସୀମା ପୁନିଆ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରୁ ବାହାରିଛନ୍ତି ।

ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଭାଙ୍ଗିଲା ଇନ୍ଦ୍ରାବତି ମେଗା ଲିଫ୍ଟ କେନାଲ ବନ୍ଧ: ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଜମି ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner