ଆବାସ ଗୃହ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ ହେଲେ ଠିକାଦାର

1 min read

ଉମରକୋଟ: ଗରିବ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଆବାସ ଗୃହ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ। ଗିରଫ ହେଲେ ୪୨୦ ଠିକାଦାର। ଘଟଣା ଘଟିଛି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉମରକୋଟରେ। କୁର୍ସି ପଞ୍ଚାୟତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ଓ ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର ଯୋଜନାରେ ଅନେକ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନାଁରେ ଆସିଥିବା ଅନୁଦାନକୁ ଚଞ୍ଚକତା କରି ଠିକାଦାର ସଞ୍ଜୀବ ସୁବୁଦ୍ଧି ହଡ଼ପ କରିଥିବା ଉମରକୋଟ ଥାନା ରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଏକାଥରକେ ୫ଟି ଏତଲା ଆସିବା ପରେ ଘଟଣାର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ କରି ଠିକାଦାର ସଞ୍ଜୀବ ସୁବୁଦ୍ଧିକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ଉମରକୋଟ ପୋଲିସ। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ନୁଆପାରା ଗାଁରେ ୫ ବର୍ଷ ତଳେ ରଜବତୀ କଲାର, ଫୁଲମତି ଗଣ୍ଡ, ମଙ୍ଗତି ଗଣ୍ଡ, ଜୟମଣି ଗଣ୍ଡ, ମାରୀ ଗଣ୍ଡଙ୍କ ନାଁରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଓ ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର ଯୋଜନାରେ ଘର ମିଳିଥିଲା।

ନିରୀହ ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ହୋଇଥିବାରୁ ପକା ଘର ତିଆରିର ଏତେ ଧାରଣା ନାହିଁ। ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ସଂଜୀବ ସୁବୁଦ୍ଧି ନାମକ ଠିକାଦାର ଘର ତିଆରି କରାଇ ଦେବାକୁ କହି ସେମାନଙ୍କର ଆଧାର କାର୍ଡ, ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ପାସ୍ ବୁକ୍ ସହ ଆବଶ୍ୟକ କାଗଜପତ୍ର ମାଗି ନେଇଥିଲା। ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଆସିଥିବା ଟଙ୍କା ଉଠାଇନେବା ସହ  ଘର କାମ କିନ୍ତୁ ଅଦାରେ ପକାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ସୁନା ଓ ଜମି ବନ୍ଧା ପକାଇ କିଛି କିଛି କାମ କରିଛନ୍ତି ଏମାନେ। ସେପଟେ ଫୋନ୍ ଉଠାଇନଥିଲା ସଂଜୀବ ସୁବୁଦ୍ଧି ଅନ୍ୟପଟେ ଥାନାରେ ଏତଲା ପରେ ଗିରଫ ହୋଇଛି ସଞ୍ଜୀବ। ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉମରକୋଟ ଉପ କାରାଗାରକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner