ଲକଡାଉନରେ କମିଛି ଅପରାଧ, ସାବାଡ଼ ହୋଇଛନ୍ତି ଅମାନିଆ

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଲକଡାଉନରେ ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଓ ଅମାନିଆକୁ ସାବାଡ଼ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି କମିଶରେଟ ପୋଲିସ। ଡିଜିଟାଲ ପଣ୍ଡା ଆପଣେଇ ସାଇବର କ୍ରାଇମ ହେଉ ବା ଅପରାଧକୁ ରୋକିବା ସବୁଥିରେ ସଫଳ ପୋଲିସ । ଜୁନ ମାସରେ ଅପାରାଧ ଓ ଅପରାଧୀ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଗଠନ ହୋଇଥିବ popd ଓ ଟିମ 60କୁ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ୧୩୯ ଜଣକୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ୨୧ ଜଣ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତଙ୍କୁ ୧୧୦ରେ ବୁକ କରିଛି ପୋଲିସ। ୬୨୩ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗର ୧୫୭ ଗ୍ରାମ ଚୋରି ସୁନା, ୩୩ଟି ଯାନବାହନ, ୮୩ଟି ମୋବାଇଲ , ୯ଟି ଲାପଟପ,2 ଟି ଏସି , 207 ଲିଟର ବେଇଆନ ମଦ ଜବତ କରିଛି  ।

ସେହିପରି ୧୨ଟି ବେଟିରି ଓ ନଗଦ ୧୦ଲକ୍ଷ ୧୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ ହୋଇଛି। ଅପାରାଧୀ ମାନକୁ ରୋକ ଲଗେଇବାକୁ ଏବେ କୁଣ୍ଡଳୀ ଓ ସନ୍ଧାନ ଆପ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି। ସେପଟେ ଲକଡାଉନର ଦୂତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟୟରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅମନିଆଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧକୋଟି ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହରାଂଚଳ ପୋଲିସ। ଗତ ମେ 5 ତାରିଖରୁ ଜୁନ 30 ତାରିଖ ପଯ୍ୟନ୍ତ ୪୭୬୫୮  ଜଣ ଉଲଙ୍ଘନକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ୪୯ଲକ୍ଷ୨୧ହଜାର ୩୫୦ଟଙ୍କ ଆଦାୟ କରାଯା୪ଇଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡିସିପି ଉମାଶଙ୍କର ଦାସ  ।

ସେହିଭଳି ଏକାଧିକ ଦୋକାନ ସିଲ କରାଯାଇଛି। କେବଳ ଜୁନ ମସାରେ 25397 ଜଣଙ୍କ ଠାରୁ 29 ଲକ୍ଷ 98 ହଜାର 300 ଟଙ୍କା ଫାଇନ ଆଦାୟ ହୋଇଛି। ଆଗକୁ ତୃତୀୟ ଲହର ଆସୁଥିବା ବେଳେ କଟକଣା କଡ଼କଡି କରିଛି ପୋଲିସ। ଆଗକୁ ପୋଲିସ ର ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଜୋରଦାର କରାଯିବ  । ଯେଉଁମାନେ ଆଇନକୁ ଆବମାନନା କରୁଥିବେ ସେମାନଙ୍କର ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଜିସିପି ଉମାଶଙ୍କର ଦାସ  ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *