ଏଣିକି ସ୍ମାର୍ଟ କ୍ଲାସରୁମରେ ପଢିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ, 50ଟି ହାଇସ୍କୁଲର ହେଲା ରୂପାନ୍ତର

1 min read

ଗଞ୍ଜାମ: ସ୍ମାର୍ଟ କ୍ଲାସରୁମ ଉଦଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ  । ଶିକ୍ଷାର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବଳିଷ୍ଠ ପ୍ରୟାସ  । ଏକ ଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି  ସରକାର । ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ହିଞ୍ଜିଳି ଓ ଶେରଗଡ ବ୍ଲକର 50ଟି ହାଇସ୍କୁଲର ରୂପାନ୍ତରଣ କରାଯାଉଛି । ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ଜ୍ଞାନ ଆହରଣର ପ୍ରୟୋଗଶାଳା କରିବାକୁ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଛି  । ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ସୁବିଧା ଏହି ସ୍ପୁଲ ମାନଙ୍କରେ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଇଛି  ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭିଡିଓ କନଫରେନେ‌ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରଲ ୫୦ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟ  । ରୂପାନ୍ତିକରଣ ହୋଇଥିବା ଏହି ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟର  ବିଧାୟକ ଏବଂ  ବିଭିନ୍ନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଛନ୍ତି  । ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ବିଜେଡ଼ି ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ପ୍ରଣବ ପ୍ରକାଶ ଦାସ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଛନ୍ତି  ।  ସେପଟେ ଆଜି ସକାଳୁ ରାଜ୍ୟର  20ଜଣ ବିଧାୟକ ଏହି ସମସ୍ତ  ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକ ବୁଲି ଦେଖିଛନ୍ତି  ।

ହିଞ୍ଜିଳି ଓ ଶେରଗଡ ଅଂଚଳରେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ କିପରି ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଇଛି ତାହାକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ଓ ମନ୍ତ୍ରୀ  । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ବିକାଶରେ ଏପରି ଅନୁଷ୍ଠାନ ଭରପର ସହାୟକ ହେବ  । ୫T ହାଇସ୍କୁଲ ଟ୍ରାନ୍ସଫରମେସନ ଜରିଆରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଏହି ୫୦ଟି ସ୍କୁଲର ରୂପାନ୍ତିକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି  ।  ଏପରି ବାତାବରଣ ଚାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନୃତନ୍ୱତ ଭରିଦେବ  । ଏହା କୌଣସି ବେସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ କମ ନୁହେଁ ବୋଲି ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଉପସ୍ଥିତ ବିଧ୍ୟାୟକ  ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *