୪୧ ବର୍ଷ ପରେ ହକିରେ ଭାରତକୁ ପଦକ, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ସେଲିବ୍ରିଟି

2 min read
Bollywood Celebs Congratulates Indian Men's Hockey Team

ମୁମ୍ବାଇ: ୧୯୮୦ ପରେ ଭାରତକୁ ମିଳିଛି ବଡ ସଫଳତା । ଖେଳରେ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଆଗରେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାପାଇଁ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳ ଖୁବ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ତ ସେମାନଙ୍କ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ପାଇଁ ଆଜି ଭାରତ ୪୧ ବର୍ଷ ପରେ ସଫଳତା ପାଇଛି । ହକି ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ମେଡାଲ୍ ମିଳିଛି । ବିଜୟ ସାଙ୍ଗକୁ ଏହି ମେଡାଲ୍ ସାରା ଦେଶବାସୀଙ୍କ ଛାତିକୁ ଗର୍ବରେ ଭରି ଦେଇଛି । ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଟିମ୍ ଏହି ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପାଇଁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଜର୍ମାନୀ ବିରୋଧରେ ଲଢେଇ କରିଥିଲା । ଆରମ୍ଭରୁ ଗୋଲ୍ ଦେଇଥିଲା ଟିମ୍ ଜର୍ମାନୀ ହେଲେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଗୋଲ୍ ବର୍ଷା କରିଥିଲେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି । ଏହି ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ପରେ ଚାରିଆଡୁ ଛୁଟୁଛି ଶୁଭେଚ୍ଛାର ସୁଅ ।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ବଲିଉଡ୍ ସେଲିବ୍ରିଟି ମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ବି ଅଗଣିତ ଶୁଭେଚ୍ଛାର ସୁଅ ଛୁଟୁଛି । ସମସ୍ତେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ପୋଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଶାରୁଖାନଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସନି ଦେୱାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଏହି ଜବରଦସ୍ତ ବିଜୟ ପରେ ସନି ଦେୱାଲ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି- ‘ଆମେ ଜିତିଗଲୁ, କେତେ ସାନଦାର ଜିତ୍ ଥିଲା, ଆମ ଦଳକୁ ଢେର ସାରା ଶୁଭେଚ୍ଛା, ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ପାଇଁ…

ସେହିଭଳି ଶାରୁଖାନ୍ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି- ବହୁତ ସୁନ୍ଦର, ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ବଢିଆ କୌଶଳର ସହିତ ଦଳ ମଇଦାନରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଯାହା ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ଥିଲା,ଖୁବ୍ ସାନଦାର୍ ମ୍ୟାଚ ଥିଲା…

ଆପଣମାନେ ତ ଜାଣନ୍ତି ହକି ପ୍ରତି ଦେଶବାସୀଙ୍କର ଅନେକ ଆତ୍ମୀୟତା ରହିଛି । ଚଳଚିତ୍ରରେ ବି ହକି ପ୍ରତି ଦେଶପ୍ରେମ ଆମେ ପରଦାରେ ଦେଖିଛୁ । ଶାରୁଖାନଙ୍କର ଚକ୍ ଦେ ଇଣ୍ଡିଆ ଚଳଚିତ୍ର ବି ଆପଣମାନଙ୍କର ମନେଥିବ । କିଭଳି ନିଜ ଦେଶକୁ ବିଶ୍ୱ ଆଗରେ ସକ୍ଷମ କରି ଛିଡା କରିବାରେ ପୂରା ଦଳ ସତ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବେ । ଆଉ ସେହି ଚେଷ୍ଟା ହିଁ ତାଙ୍କୁ ସଫଳ କରାଇବ । ଠିକ୍ ସେହିଭଳି ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସରେ ବି ଭାରତୀୟ ଦଳ ରୋମାଞ୍ଚକର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ।

ସାରୁଖାନଙ୍କ ପରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଦେଇ ଲେଖିଛନ୍ତି- ଇତିହାସକୁ ଦ୍ୱିତୀୟଥର ଲେଖିବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସଫଳ ହୋଇଛି । ୪୧ ବର୍ଷ ପରେ ଅଲମ୍ପିକ ମେଡାଲ୍ ହାତେଇଛି । କଣ ମ୍ୟାଚ ଥିଲା, କଣ କମବ୍ୟାକ୍ ଥିଲା ଭାରତୀୟ ଦଳର..

ସେହିଭଳି ବଲିଉଡର ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତାପସୀ ପନ୍ନୁ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଭୁରି ଭୁରି ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ତାପସୀ ନିଜ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି-ଓଃ ମିଳିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଜ !

ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ରମୋଦୀଙ୍କ ହକି ଦଳକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଦେଇଛନ୍ତି । ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଅନିଲ କପୁର ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ଅନିଲ କପୁର ଲେଖିଛନ୍ତି- ଅଦ୍ଭୁତ ଜିତ୍, ଯଦି ମୋ ବାପା ଜୀବିତ ଥାଆନ୍ତେ ଏହି ଐତିହାସିକ ଦିନକୁ ଦେଖି ଖୁବ୍ ଖୁସି ହୋଇଥାନ୍ତେ । ପୁରୁଷ ହକି ଦଳକୁ ଅନେକ ଅନେକ ଶୁଭେଚ୍ଛା । ଏହିଭଳି ବଲିଉଡର ଅନେକ କଳାକାର ଅଲମ୍ପିକରେ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ବିଜୟ ପରେ ନିଜ ନିଜ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner