ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ରାଫେଲ ମାଲିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

1 min read

ନୂଆଦୀଲ୍ଲୀ: ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଫ୍ରାନ୍ସର ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଲିଭିଅର ଡାସାଉଲ୍ଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଫ୍ରାନ୍ସର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଇମାନୁଏଲ୍ ମେକ୍ରୋନ ଡାସଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଡାସଲଟଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରେ। ଡାସାଉଲ୍ଟ ଫ୍ରାନ୍ସ ସଂସଦର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ। ମୃତ୍ୟୁ ସମୟରେ ଅଲିଭିୟର ଡାସାଉଲ୍ଟଙ୍କୁ ୬୭ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ରାଜନୈତିକ କାରଣରୁ ଡାସାଉଲ୍ଟ ବୋର୍ଡରୁ ତାଙ୍କ ନାମ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନେଇଥିଲେ। ୨୦୨୦ ଫୋର୍ବସ୍ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଡାସାଉଲ୍ଟ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଭାଇ ଏବଂ ଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ୩୬୧ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ରବିବାର ଦିନ ସେ ତାଙ୍କ ନିଜ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଛୁଟି ମନେଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର ଆକାଶ ମାର୍ଗରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା।

ବିମାନ କମ୍ପାନୀ ବ୍ୟତୀତ ଡାସାଉଲ୍ଟ  ଗ୍ରୁପରେ ଏକ ଲେ ଫିଗାରୋ ଖବରକାଗଜ ରହିଛି। ସେ ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ଫ୍ରାନ୍ସର ନ୍ୟାସନାଲ ଆସେମ୍ବ୍ଲିରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଫ୍ରାନ୍ସର ଓଏସ୍ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ରିପବ୍ଲିକାନ୍ ପାର୍ଟି ସାଂସଦ ଡାସଲଟଙ୍କର ପ୍ରାୟ ୭.୩ ବିଲିୟନ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି। ରିପୋର୍ଟ ବ୍ୟତୀତ ଅଲିଭିଅର ଡାସଲଟଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner