୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରି ଗର୍ଭବତୀ କରାଇଥିଲେ, ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ ହେଲେ ସ୍କୁଲ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ

1 min read

ବିହାର: ବିହାରର ପାଟନାରେ ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଦୋଷୀ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲକୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ପୋକ୍ସୋ କୋର୍ଟ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଉକ୍ତ ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଛି।

ପାଟଣାର ପକ୍ସୋ କୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଅରବିନ୍ଦ କୁମାରଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଛନ୍ତି। ଦୋଷୀ ଶିକ୍ଷକ ଅଭିଷେକ କୁମାରଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ୫୦ ହଜାର ଜୋରିମାନା କରାଯାଇଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ପୋସ୍କୋ କୋର୍ଟର ବିଚାରପତି ଆୱାଡେଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ କୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାରେ ଦୃଡ଼ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ପିଡ଼ିତାଙ୍କ ମାଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋତେ ଲଗାତାର ଧମକ ଦିଆଯାଉଥିଲା। ମାମଲାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହର କରିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଉଥିଲା। ଦୋଷୀକୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ଫାଶୀ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ମୁଁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଘଟଣା ହେଉଛି ୨୦୧୮ ମସିହା ପାଟଣାର ଫୁଲୱାରି ସରିଫ ଅଞ୍ଚଳର। ପଞ୍ଚମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିବା ନିରୀହ ଝିଅ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦୁଷ୍କର୍ମର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା। ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ଝିଅଟି ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ପକ୍ସୋ ଏବଂ ଆଇପିସି ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner