୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ସୌଭିକ ଏବଂ ସାମୁଏଲ, ରିୟାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଠାଯିବ ସମନ

1 min read

ମୁମ୍ବାଇ: ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି) ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କକୁ ନେଇ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି । ଏନସିବି ସୌଭିକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡା, ଜୈଦ ବିଲାତ୍ରା ଏବଂ କାଇଜାନଙ୍କୁ ଏନଡିପିଏସ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛି । ଏନସିବି ସୌଭିକ ଏବଂ ସାମୁଏଲଙ୍କୁ କୋର୍ଟରୁ ୭ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଦାବି କରିଛି । କିନ୍ତୁ କୋର୍ଟ ଉଭୟଙ୍କୁ ଚାରି ଦିନ ପାଇଁ ରିମାଣ୍ଡରେ ପଠାଇଛନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ୍ ସୌଭିକ୍ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ସାମୁଏଲ୍ ମିରାଣ୍ଡା ୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏନସିବି ରିମାଣ୍ଡରେ ରହିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କାଇଜାନଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ନେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଏନଡିପିଏସ କୋର୍ଟ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀକୁ ସମନ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଏନସିବିକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାପରେ ଏନସିବି ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସହ ମଧ୍ୟ ପଚରାଉଚରା କରିବ । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ସୌଭିକ ଏବଂ ସାମୁଏଲଙ୍କୁ ସାମ୍ନା ସାମ୍ନି ବସାଇ ପଚରାଉଚରା କରାଯିବ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲ ସତୀଶ ମନସିନ୍ଦେ ସୌଭିକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ପକ୍ଷ ଅଦାଲତରେ ରଖି ଏନସିବି ହେପାଜତକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିଲେ । ସେ କୋର୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସୌଭିକଙ୍କ କୌଣସି ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ସଂଯୋଗ ମିଳିନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏନସିବି ସେମାନଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଦାବି କରିପାରିବ ନାହିଁ । କୋର୍ଟର ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ବିତର୍କ ହୋଇଥିଲା । ଏହାକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସୌଭିକ, ସାମୁଏଲ, ଜୈଦ ଏବଂ କାଇଜାନ ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କର କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାର ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଥିଲା । ଏଥି ସହିତ ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷଣର ସମସ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଠିକ ଆସିଛି । ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଏନସିବି ଟିମ୍ ଚାରି ଜଣଙ୍କୁ ନେଇ NDPS କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ।

NDPS ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲା ଦାଖଲ

ଏହି ଚାରି ଜଣଙ୍କ ଉପରେ ଏନଡିପିଏସ୍ ଆକ୍ଟରର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଏକ ମକଦ୍ଦମା ଦାୟର କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ NDPS ର ଧାରା ୨୦ (B) ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଧାରା ଡ୍ରଗସ କିଣିବା, ବିକ୍ରୟ ଏବଂ ପରିବହନ ଏବଂ ପ୍ରସ୍ତୁତି ମାମଲାରେ ଲଗାଯାଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଚାରି ଜଣଙ୍କ ଉପରେ NDPS ର ୨୭, ୨୮, ୨୯, ୩୦ ଧାରା ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଅପରାଧିକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଏବଂ ଅନଧିକୃତ ଢଙ୍ଗରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର ଭଳି ମାମଲା ରହିଛି ।

ଏଯାବତ ୭ ଜଣ  ଗିରଫ

ଏହି ମାମଲାରେ ଏଯାବତ ୭ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଅବାସ ରମଜାନ, ଅଲୀ ଲଖାନୀ, ଜୈଦ ବିଲାତ୍ରା, ଅବଦୁଲ ୱାସିତ ପରିହାର, କୈଜାନ ଇବ୍ରାହିମ, ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡା ଏବଂ ସୌଭିକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଏନସିବି ଗିରଫ କରିଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner