IPL ୨୦୨୦କୁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ, ୟୁଏଇରେ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ୧୦ ନଭେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯିବ ମ୍ୟାଚ୍‌

1 min read
Spread the love

ନୂଆଦୀଲ୍ଲି: ଆଇପିଏଲର ପରିଚାଳନା ପରିଷଦର ବୈଠକ ଶେଷ ହୋଇଛି । ବିସିସିଆଇ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତ ସରକାର ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲର ଅନ୍ତିମ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ୟୁଏଇରେ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ୧୦ ନଭେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମହିଳା ଆଇପିଏଲ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି । ଆଇପିଏଲର ସମସ୍ତ ପ୍ରଯୋଜକ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଛନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ୍ ଚାଇନାର ପ୍ରାୟୋଜକ ଭିଭୋ ଆଇପିଏଲ୍ ର ମୁଖ୍ୟ ପୃଷ୍ଠପୋଷକ ଭାବରେ ରହିବେ ।

ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୫୩ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ନଭେମ୍ବର ୧୦ ରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଫାଇନାଲ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଯାହାକି ଦୀପାବଳି ସପ୍ତାହର ପ୍ରସାରଣକାରୀଙ୍କୁ ଲାଭ ମିଳିବ । ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର ଆଇପିଏଲର ୧୦ ଟି ଡବଲ୍ ହେଡର୍ (ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍) ଖେଳାଯିବ।

ବିସିସିଆଇ ଅଧିକାରୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭:୩୦ ରୁ ଖେଳାଯିବ । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ଆଇପିଏଲର ନିୟମିତ ସମୟ ଠାରୁ ୩୦ ମିନିଟ୍ ଆଗରେ ଆସିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ ଯାହା ପୂର୍ବରୁ ରାତି ୮ ଟାରେ ଥିଲା । ଆମେ ଏଥର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭:୩୦ ରେ ଆରମ୍ଭ କରିବୁ । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଡ଼ା ପ୍ରୋଟୋକଲକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଅଛି କି ନାହିଁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ୧୦ ଟି ଡବଲ୍ ହେଡର୍ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner