ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିମା ପଲିସି କିଣୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ଖବର, IRDAI ଜାରି କଲା ପଲିସି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ନୂଆ ନିୟମ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବୀମା ନିୟାମକ IRDAI ( Insurance Regulatory and Development Authority of India )  ଏବଂ ବିକାଶ ପ୍ରାଧିକରଣ ଭାରତ ସୁସ୍ଥତା ଏବଂ ପ୍ରତିଷେଧକ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ପାଇଁ ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଜାରି କରିଛି, ଯାହା ଅଧୀନରେ ବୀମାକାରୀମାନେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟ ଏବଂ ଯୋଗ କେନ୍ଦ୍ର ପାଇଁ ରିହାତି କୁପନ ଏବଂ ଭାଉଚର ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ପଲିସିଧାରୀମାନେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ମାନଦଣ୍ଡ ଅନୁସରଣ କରିବେ । ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ସୁସ୍ଥତା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଏକ ପ୍ରୟାସ ମାତ୍ର । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବା ଏବଂ ଜଣଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ପ୍ରତିଷେଧକ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରିଛି । ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ସହିତ, ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ ଯେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବୀମା ଆଉ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ରୋଗରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିବାର ଉପାୟ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯିବ ନାହିଁ, ବରଂ ଏହା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଦୈନନ୍ଦିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକତାର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଯିବ ।’

ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ, ବୀମା କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ନିଜର ବିଜ୍ଞାପନରେ ତୃତୀୟ ପକ୍ଷର ନାମ ବା ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିବାପାଇଁ ମନା କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ସାମାନ୍ୟ ରୂପରେ ସେବାର ଉଲ୍ଲେଖ କରିପାରିବେ ।  ଅବଶ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ନିଜ ୱେବସାଇଟରେ ବିଶିଷ୍ଟ ସେବା ଗୁଡ଼ିକର ଉଲ୍ଲେଖ କରିବାର ମଞ୍ଜୁରୀ ଦିଆଯାଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner