India Corona Update: ୧୧ ଦିନରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ନୂଆ ମାମଲା, ଦେଶରେ କରୋନା @୫୦ ଲକ୍ଷ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ ଦିନକୁ ଦିନ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗୁଛି କରୋନା । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫୦ ଲକ୍ଷ ପହଞ୍ଚିଯାଇଛି ।  କକରୋନା ଭାଇରସର ଦୃତ ସଂକ୍ରମଣ ଏହାକୁ ଦେଖି ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରିବ ଯେ, ମାତ୍ର ୧୧ ଦିନରେ ଭାରତରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ନୀତନ କରୋନା କେସ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଦୁଇ ମାସ ଭିତରେ ୪୦ ଲକ୍ଷ ମାମଲା ବଢ଼ିଛି । ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ୧୦ ଲକ୍ଷ ପାର କରିଛି । ଏହି ମହାମାରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାଏ ୮୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ଜୀବନ ନେଇ ସାରିଛି ।

ଦେଶରେ ବଢ଼ିବାକୁ ଲାଗିଛି କରୋନା ମାମଲା

ଯଦି ଦେଶରେ କରୋନା ମାମଲାର ଦୃତ ସଂକ୍ରମଣ କଥା ଦେଖିବା ତେବେ ପୂର୍ବ ଦୁଇ ମାସ ଅତି ଭୟଙ୍କ ରହିଛି । ଦେଶରେ ୧-୧୦ ଲକ୍ଷ ମାମଲା ୧୬୭ ଦିନରେ ହୋଇଥିଲା, ୧୦-୨୦ ଲକ୍ଷ ମାମଲା ମାତ୍ର ୨୧ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ୨୦-୩୦ ଲକ୍ଷ ମାମଲା ୧୯ ଦିନରେ, ୩୦-୪୦ ଲକ୍ଷ ମାମଲା ୧୩ ଦିନରେ ଏବଂ ୪୦-୫୦ ଲକ୍ଷ ମାମଲା ମାତ୍ର ୧୧ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଭାରତ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ବିଶ୍ୱରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଆମେରିକା ପ୍ରଥମ ଏବଂ ବ୍ରାଜିଲ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।

କାଲି ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏମିତି ଥିଲା ସଂଖ୍ୟା

କରୋନା ମହାମାରା ଦେଶକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରି ରଖିଛି । ପ୍ରତିଦିନ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ବଡ଼ ସଂଖ୍ୟାରେ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ, ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଏବଂ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ମହାମାରୀ ଦ୍ୱାରା ସଂକ୍ରମିତ ହେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରତିଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସଂଖ୍ୟା ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ି ୪୮,୪୬,୪୨୮ ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ୯,୮୬,୫୯୮ ଲକ୍ଷ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି । ୩୭,୮୦,୧୦୮ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଏହି ମହାମାରୀରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner