ଏହି ଅଭିନେତା ନିଜଠୁ ୧୬ବର୍ଷ ବଡ଼ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ

1 min read
happy birthday naseeruddin shah know fact about his marriage life
Spread the love

ମୁମ୍ବାଇ: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ନାସିରୁଦ୍ଦିନ ଶାହ ଆଜି ତାଙ୍କର ୭୦ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳିଛନ୍ତି । ସେ ବହୁ ବଲିଉଡ଼ରେ କାମ କରି ଅଭିନୟ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜର ଦକ୍ଷତା ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଜନ୍ମ ୨୦ଜୁଲାଇ ୧୯୫୦ରେହୋଇଥିଲା । ସେ ଆଜି ବି ବିଭିନ୍ନ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏବେ  ବି ଦର୍ଶକ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ଖୁବ୍ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ଏହି ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ଆମେ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଅଜଣା ଲଭ୍ ଷ୍ଟୋରୀ ବିଷୟରେ କହିବୁ ।

ତାଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ୧୯ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଝଗଡ଼ା କରି ପଳେଇ ଆସିଥିଲେ । ଏବଂ ୧୬ବର୍ଷ ବଡ଼ ମନାରା ଶିକାରିଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ନାସିରୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ନଥିଲା ଏବଂ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ବାରଣ କରିଥିଲେ ।

ନାସିର କିନ୍ତୁ ମନାରାଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପାଗଳ ଥିଲେ । ମନାରା ପୂର୍ବରୁ ବିବାହ କରିବା ସହ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ପିଲା ମଧ୍ୟ ଥିଲେ ନାସିରଉଦ୍ଦିନ ମାନରାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଅଛି ଯାହାର ନାଁ ଥିଲା ହିବା ଶାହ ।  ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଲମ୍ବାସମୟ ସହ ଚାଲି ନଥିଲା । ଏବଂ ସେ ଦୁହେଁ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ନାସିରଉଦ୍ଦିନଙ୍କ ଦେଖା ରତ୍ନା ପାଠକଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିଲା ।

ଦୁଇଜଣ୧୯୮୨ ମସିହାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ରତ୍ନା ନାସିରଉଦ୍ଦିନଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିବାକୁ ମୁସଲମାନ ଧର୍ମକୁ ଆପଣାଇ ଥିଲେ । ଏବଂ ରତ୍ନାଙ୍କୁ ବିବାହର କିଛି ସମୟ ପରେ ହିଁ ନାସିରଉଦ୍ଦିନଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିଧନ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ  ତାଙ୍କ ଝିଅ ହିବା ନାସିର ଓ ରତ୍ନାଙ୍କ ସହ ରହିଥିଲେ ।ନାସିରଉଦ୍ଦିନ ଏବଂ ରତ୍ନାଙ୍କ ଦୁଇଟି ପୁଅ ଅଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ବଲିଉଡ଼ରେ ତାଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner