ଜନସମାଗମ ଉପରେ କଟକଣା, ୮ ଦିନ ପରେ ଲକଡାଉନ୍ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି

1 min read

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥା ବଢ଼ାଇଛି କରୋନା । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାର ୭ ହଜାର ନୂଆ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ୁଥିବା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦେଖି ଉଦ୍ଧବ ସରକାର ରାଜନୀତିକ, ଧାର୍ମିକ ଓ ସାମାଜିକ ସଭା ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇଛନ୍ତି । ସୋମବାର ଅର୍ଥାତ୍ ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସି ସଭା, ସମିତି କି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । ଯଦି ଲୋକ ନିୟମ ନ ମାନିବେ ତ ପୁଣି ଲକଡାଉନ୍ ଲାଗୁହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।

ଯାହାକୁ ଲକଡାଉନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ ସେମାନେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ, ନିୟମ ମାନନ୍ତୁ । ଯାହାକୁ ଲକଡାଉନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ସେମାନେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏଥିସହ କମ୍ପାନୀ ମାନେ ଯଥା ସମ୍ଭବ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୱାର୍କ ଫର୍ମ ହୋମ୍ କରାନ୍ତୁ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ଆଉ ଲକଡାଉନ୍ ଉପରେ ଆଗାମୀ ୮ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

Gatherings to be banned in Maharashtra from Monday, says CM Uddhav Thackerray

ଏଥିସହ ଅମରାବତୀରେ ଦିନକରେ ପାଖାପାଖି ୧ ହଜାର ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ଆସିଛି । ଯାହାକି ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ବୋଲି ଉଦ୍ଧବ କହିଛନ୍ତି । କରୋନା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଲାଗି ସରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କୁ ନିୟମ ମାନିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ସଂଖ୍ୟାଧିକ ଆଗଧାଡ଼ିର ଯୋଦ୍ଧା ପରିବାରକୁ ଛାଡ଼ି ଆମ ସେବାରେ ଅଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ତ୍ୟାଗ ବୃଥା ଯିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ବୋଲି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରବାସୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner