୧୮ ମାସ ହେଲା ଶୌଚ ଯାଉନାହାଁନ୍ତି, ସବୁଦିନ ଖାଉଛନ୍ତି ୨୦ ପଟ ରୁଟି

1 min read
Boy Did Not Go To The Toilet For 18 Months Eats 18 To 20 Rotis Every Day

ଭୋପାଳ: କେବେ ଭାବିଛନ୍ତି କି ଗୌଟିଏ ଦିନ ଶୌଚ ନଯାଇ କେମିତି ରହିବେ ? ରହି ପାରିବେନି ନା । କିନ୍ତୁ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ୧୬ ବର୍ଷର ଏହି ବାଳକ ଜଣଙ୍କ ବିଗତ ୧୮ ମାସ ହେଲା ଶୌଚ ଯାଇନାହାଁନ୍ତି । ଏହା ପଛର କାରଣ ଅଜବ ରୋଗ । ୧୮ ମାସ ହେଲା ଶୌଚ ଯାଇନଥିବା ବାଳକ ଜଣକ ଦୈନିକ ୧୮ରୁ ୨୦ ପଟ ରୁଟି ଖାଉଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଏହାକୁ ନେଇ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେଉନଥିବା ବେଳେ ପରିବାର ଲୋକ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ଅଜବ ରୋଗର ଏମିତି ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁରୈନା ଜିଲ୍ଲାରେ ।

Boy Did Not Go To The Toilet For 18 Months Eats 18 To 20 Rotis Every Day

ମୁରୈନାର ଏକ ଗାଁର ଗରିବାର ପରିବାରର ବାଳକକୁ ଅଜଣା ରୋଗ ହୋଇଛି । ଡାକ୍ତର ତ ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି ହେଲେ କାରଣ ଖୋଜି ନ ପାଇବା ପରେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ କହୁଛନ୍ତି । ମୁରୈନାର ସବଜିପୁରା ମନୋଜ ଚାନ୍ଦିଲଙ୍କ ୧୬ ବର୍ଷର ପୁଅ ଗତ ୧୮ ମାସ ହେଲା ଶୌଚ ଯିବାପାଇଁ ମେଡିକାଲ ଚକ୍କର କାଟୁଛି ।

Boy Did Not Go To The Toilet For 18 Months Eats 18 To 20 Rotis Every Day

ଅଜବ ରୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା ପରେ ପରିବାର ଲୋକ ପୁଅକୁ ମୁରୈନା, ଭିଣ୍ଡ ପରେ ଗ୍ୱାଲିୟର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନେଇଥିଲେ । ଡାକ୍ତର ରୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଯାଞ୍ଚ କରାଇଲେ । ତେବେ, ଏଯାବତ୍ କେଉଁ ରୋଗ ହୋଇଛି ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ ।

Boy Did Not Go To The Toilet For 18 Months Eats 18 To 20 Rotis Every Day

ଆଶିଷ ରାଜ ଦୈନିକ ୧୮ରୁ ୨୦ ପଟ ରୁଟି ଖାଉଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ବି ତାଙ୍କ ପେଟ କିମ୍ବା ଶରୀରରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା କିମ୍ବ ଲକ୍ଷଣ ଆସୁନାହିଁ । ଠିକ୍ ଠାକ୍ ଜୀବନ ଜିଉଁଛନ୍ତି ଆଶିଷ । ପୁଅକୁ କୌଣସି ବଡ଼ ରୋଗ ନହେଉ ତା ଚିନ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ଶିଶୁରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ବଡ଼ ଯାଞ୍ଚର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା କହୁଛନ୍ତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner