ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଗଠନ ହେଲା ଏସ୍‌ଆଇଟି

1 min read
Spread the love

ଅମୃତସର:  ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୨୧ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ । ବାଟାଲା ଏବଂ ତରନତାରନରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୨୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ତିଆରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଏହାସହ ତାରସିକ୍‌ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନର SHOକୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି । ଏଥିସହିତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଏସଆଇଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି । ଯାହା ସମସ୍ତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିବ । ଡିଜିପି ଦିନକର ଗୁପ୍ତା ଏହି ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଥମ ପାଞ୍ଚଟି ମୃତ୍ୟୁ ୨୯ ଜୁନ୍ ରାତିରେ ଅମୃତସର ଗାଁର ତର୍ଶିକ ଠାରେ ମୁଚାଲ୍ ଏବଂ ଟାଙ୍ଗ୍ରା ଠାରୁ ଘଟିଥିଲା ।

Now, get high on heritage liquor – NRAI

୩୦ ଜୁଲାଇ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁଛାଲ୍‌ରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମୁଚ୍ଛାଲ୍ ଗାଁରେ ଆଉ ୨ଟି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ବାଟାଲା ସହରରେ ମଧ୍ୟ ୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଆଜି ପୁଣିଥରେ ବାଟାଲାରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ବାଟାଲାରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାରନ ତାରନରେ ଚାରି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

No further lockdown, says Punjab CM Capt Amarinder Singh

            ଏହି ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  କ୍ୟାପଟେନ୍ ଅମରିନ୍ଦ ସିଂହ ବିଚାରବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ  ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାର ତଦନ୍ତ ଜଳନ୍ଦରର ଡିଭିଜନାଲ୍ କମିଶନରଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡିଭିଜନାଲ୍ କମିଶନରଙ୍କୁ କୌଣସି ବି ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କିମ୍ୱା ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇପାରିବେ । ଏଥିସହିତ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।

Rajasthan politics : ପୁଣି ବୁହାହେଲେ ବିଧାୟକ,ଏଥର ଜୈସଲମେର

ବିଷାକ୍ତ ମଦ ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ଆଖିଆଗରେ ରଖି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଅମରିନ୍ଦ ସିଂହ ପୋଲିସକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ରାଜ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା କୌଣସି ବି ପ୍ରକାର ମଦ ପ୍ରସ୍ତୁତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଗୁଡ଼ିକରେ ତନଖି ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସ ବଲବିନ୍ଦର କୌରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଏସ୍ଏସ୍‌ପି ଅମୃତସର ଗ୍ରାମୀଣ ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ତଦନ୍ତକାରୀ ଦଳର ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ପୋଲିସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚାରି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆଜି ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରାଯିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner