ମହିଳାଙ୍କ ସେବା, ତ୍ୟାଗ, ବଳୀଦାନକୁ ମନେ ପକାଇବା ପାଇଁ ଖାସ୍ ଦିନଟିଏ

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ବିଶ୍ବ ମହିଳା ଦିବସ, ମହିଳାଙ୍କ ସେବା, ତ୍ୟାଗ, ବଳୀଦାନକୁ ମନେ ପକାଇବା ପାଇଁ ଖାସ୍ ଦିନ। ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ସେ ବିଜୟିନୀ, କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କାଠଗଡ଼ାରେ ସେ ଯୋଦ୍ଧା। ନାରୀର ଅନେକ ରୂପ, ଅନେକ କାହାଣୀ। ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ୮କୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଏ ।

ଏନେଇ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ। ଦେଶର ମହିଳା ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନେକ କିର୍ତ୍ତୀମାନ ସ୍ଥାପନ କରୁଛନ୍ତି। ଆଜିର ଦିନରେ ପୁରୁଷ ଏ ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମାନତା ରଖିବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି। ସେହିପରି ରାଜ୍ୟପାଳ ଗଣେଶି ଲାଲ ମଧ୍ୟ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ମହିଳା ଦିବସର ଶୁଭକାମନା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ମହଇଲା ସଶକ୍ତିକରଣକୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦେବାକୁ ସଚେତନ କରିଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ମହିଳା ଦିବସ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଇଛନ୍ତି। ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମହିଳାଙ୍କ ସଫଳତାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ସମାଜରେ ମହିଳା ଲିଡର ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି ନବୀନ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସ ଅବସରରେ ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ହେଲା ବାଲୁକା କଳା । ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ସୁଦର୍ଶନଙ୍କ ଆର୍ଟି ସ୍କୁଲର ଝିଅ ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ଆଜିର ଦିନରେ ସୁନ୍ଦର କଳାକୃତି କରିଦେଖାଇଛନ୍ତି । ଶୁଭଶ୍ରୀ ମିଶ୍ର, ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀନି , ସଶ୍ମିତା ସାହୁ, ସୋନିତା ଦାସ, ମଧୁସ୍ମିତା ଦାସ, ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ମୀ ଦାସ ମିଳିମିଶି ଏହି ବାଲୁକାକଳା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner