ଅଣ୍ଡର-୧୯ ଏସିଆ କପ: ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସହ ହେବ ଫାଇନାଲ ଫାଇଟ

1 min read

ଦୁବାଇ: ଅଣ୍ଡର-୧୯ ଏସିଆ କପ୍ ଫାଇନାଲରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ । ସେମିଫାଇନାଲରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଫାଇନାଲରେ ନିଜ ସ୍ଥାନ ପକ୍କା କରିଛି ଭାରତ । ସେମିଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶକୁ ୧୦୩ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ତେବେ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ରେ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ଏସିଆ କପ୍ ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ । ଏହି ସେମିଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୮ ଓ୍ୱିକେଟ ହରାଇ ଭାରତ ୨୪୩ ରନ କରିଥିଲା । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଶୈକ ରସିଦ୍ ୯୦ ରନ କରିଥିଲେ । ବାଂଲାଦେଶ ପକ୍ଷରୁ ଅଧିନାୟକ ରକିବୁଲ ହାସନ ୩ ଓ୍ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ ।

ସେମିଫାଇନାଲରେ ବିଜୟର ପ୍ରକୃତ ହିରୋ ଥିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର । ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ଆଗରେ ଅଧିକ ସମୟ ତିଷ୍ଠି ପାରିନଥିଲେ ବାଂଲାଦେଶର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ । ଯାହା ଫଳରେ ବାଂଲାଦେଶ ମାତ୍ର ୧୪୦ ରନ କରିପାରିଥିଲା । ବାଂଲାଦେଶ ପକ୍ଷରୁ ୬ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ଛୁଇଁ ପାରିନଥିଲେ । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ରାଜବର୍ଦ୍ଦନ ହଙ୍ଗରଜେକର, ରବି କୁମାର, ରାଜ୍ ବଓ୍ୱା ଓ ଭିକି ଓ୍ୱସ୍ତଓ୍ୱାଲ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏଁ ଓ୍ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିବାବେଳେ ନିଶାନ୍ତ ସିନ୍ଧୁ ଓ କୈଶାଲ ତାମ୍ବେ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଓ୍ୱିକେଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ସେମିଫାଇନାଲରେ ବିଜୟ ପରେ ଅଣ୍ଡର-୧୯ ଏସିଆ କପ୍ ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଭେଟିବ । ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚକୁ ଜିତି ଏସିଆର ବସ୍ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.