ପବଜୀଠାରୁ ଟ୍ରୁକଲର୍‌: ୫୩ ଟି ଆପ୍ ଚୋରି କରୁଛନ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଡାଟା!

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆପ୍‌ ପାଲଟିଛି ଗୁପ୍ତଚର । ଆପ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଚୋରି ହେଉଛି ମୋବାଇଲ୍‌ ୟୁଜରଙ୍କ ତଥ୍ୟ । ପୂର୍ବରୁ ମୋବାଇଲ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥ୍ୟ ଉପରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ନଜର ରଖୁଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏଭଳି ୫୩ ଟି ଆପ୍‌ର ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଗବେଷକ ।

Is Tik Tok the New Wave? - The New Englander eNewspaper

Ars Technicaର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ତଲାଲ୍ ହଜ୍‌ ଏବଂ ଟମି ମିସ୍କ ନାମକ ୨ ଜଣ ଗବେଷକ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଏହି ବିଷୟ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବି କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଲା ନାହିଁ । ଏବେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଆପ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥ୍ୟ ଉପରେ ନଜର ରଖୁଛି ।

PUBG Mobile, Peace Elite's global revenue exceeds $1.5bn

ଚୋରି ହୋଇପାରେ ଆଇଡି ପାସ୍ଓ୍ୱାର୍ଡ

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଆପ୍‌ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଆଇଡି ଏବଂ ପାସ୍ଓ୍ୱାର୍ଡ ଭଳି ସମ୍ୱେଦନଶୀଳ ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ଚୋରି ହୋଇପାରେ । ଏହି ଆପ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ଫୋନ୍‌ର Key board  ଉପରେ ନଜର ରଖେ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ ୟୁଜରନେମ୍‌ ଓ ପାସଓ୍ୱାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଚୋରି ହୋଇପାରେ ।

Fruit Ninja® - Apps on Google Play

ଏହି ସବୁ ଗେମିଂ ଆପ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ଡାଟା ଚୋରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ

୮ ବଲ୍‌ ପୁଲ୍‌, ଅମେଜ୍‌, ବ୍ଳେଜେଡ୍, ବ୍ଳାକ୍‌ ପଜଲ, କ୍ଳାସିକ୍ ବ୍ଳେଜେଡ୍, କ୍ଳାସିକ୍‌ ବ୍ଳେଜେଡ୍ ଏଚ୍‌ଡି, ଫିଳ୍ପ ଦ ଗେମ୍‌, ଫ୍ରୁଟ୍ ନିଞ୍ଜା, ଗୋଲ୍ଫ ମାଷ୍ଟର୍ସ, ଲେଟର ସୁପ୍, ଲବ ,ନିକ୍କି, ମାଇ ଏମା, ପ୍ଳେନେଟ V/S  ଜମ୍ୱୋ ହିରୋଜ, ପୁକିଂ, ପବଜୀ ମୋବାଇଲ୍‌, ଟମ୍ୱ ଅପ୍‌ ଦ ମାସ୍କ, ଟୋଟାଲ ପାର୍ଟି କିଲର, ଟୋଟାଲ ପାର୍ଟି କିଲ୍‌, ଓ୍ୱାଟର ମାର୍ବଲିଂ,

Truecaller Voice VoIP Calling Feature Launched, Now Rolling Out on ...

ସୋସିଆଲ୍ ନେଟ୍‌ଓ୍ୱର୍କିଂ ଆପ୍‌ ମଧ୍ୟ ରଖୁଛି ନଜର

ଟିକଟକ୍‌, ଟୁଟାକ୍, ଟ୍ରୁକଲର୍‌, ବାଇବର, ବିବୋ, ଜୁସ୍କ

Alibaba Targets Amazon Through AliExpress Expansion

ଏହି ଆପ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ବିପଜ୍ଜନକ

୧୦% ହେପିୟର୍: ମେଡିଟେସନ୍‌, ୫.୦ ରେଡିଓ ପୁଲିସ ସ୍ନେକର, ଏକ୍ୟୁବେଦର, ଅଲ୍ଲୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ସପିଂ ଆପ୍‌, ବେଡ୍ ବାଥ୍‌ ଆଣ୍ଡ ବିୟାଣ୍ଡ, ଡେଜ୍ନ, ହୋଟେଲ୍‌. କମ୍‌, ହୋଟେଲ୍‌ ୟୁନାଇଟ୍‌, ଅବଷ୍ଟ୍ରାକ୍ ପିଗ୍‌ମେଣ୍ଟ, ରିକଲର୍‌ କଲରିଂ ବୁକ୍‌ ଟ୍ରୁ କଲର, ସ୍କାଇ ଟିକଟ, ଦ ବେଦର ନେଟଓ୍ୱର୍କ

ଆଇଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଚୋରି କରୁଛି ଟିକଟକ୍ !

କିଛି ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଆପ୍‌ଗୁଡ଼ିକ୍ ମଧ୍ୟ ଜାସୁସ୍ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ

ରିପୋର୍ଟରେ ଯେଉଁ ଆପ୍‌ଗୁଡ଼ିକର ଲିଷ୍ଟ ଦିଆଯାଇଛି ସେଥିରୁ କିଛି ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଆପ୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ୟେ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଆପ୍‌ ios ୟୁଜର୍ସଙ୍କ କ୍ଳିପ୍‌ବୋର୍ଡ ଡାଟା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖୁଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ଅନ୍ୟ କିଛି ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ଆପ୍‌ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ରହିଛି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner