୧୯ରୁ ପୁଣି ହେବ ଆଇପିଏଲ, ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ବାତିଲ ପରେ ଦୁବାଇରେ ଖେଳାଳି

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସନ୍ତା ୧୯ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଆଇପିଏଲର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍ । ହେଲେ ଏବେବି ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଉପରେ କରୋନାର କଳା ବାଦଲ ଘୁରିବୁଲିଲାଣି । ନିକଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚିଂ ଷ୍ଟାଫ୍ ସମେତ କିଛି ସଦସ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ ହେବା ପରେ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ୫ମ ଟେଷ୍ଟ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିଲା । ସମସ୍ତ ପଜିଟିଭ ସଦସ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ଅଛନ୍ତି । ୟୁଏଇରେ ମଧ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଅତିକମରେ ୬ ଦିନ ହୋମ୍ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବାକୁ ହେବ ।  ଯଦି କୌଣସି ଖେଳାଳି ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଆଇପିଏଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉପରେ ପଡିବ ।

କାରଣ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରୁ ଆଇପିଏଲକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିଲା । ଏପଟେ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟରେ ଟେଷ୍ଟ ବାତିଲା ହେବା ପରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି ତା’ର ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡନରୁ ୟୁଏଇକୁ ଡକାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ୍ ଶର୍ମା, ଷ୍ଟାର ବୋଲର ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଓ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଆବୁଧାବିରେ ପହଞ୍ଚିସାରିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତାକାଲି ଆରସିବିର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ବୋଲର ସିରାଜଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ କିଛି ଖେଳାଳି ୟୁଏଇରେ ପହଞ୍ଚିବେ ।

ସେପଟେ ଇଲଂଣ୍ଡର ୩ ଖେଳାଳି ଜୋନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ, ଡେଭିଡ୍ ମଲାନ ଏବଂ ଓ୍ବକ୍ସ ଆଇପିଏଲର ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି । ଏହି ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ଓ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ଝଟକା ଦେଇଛି । କରୋନା ଏବଂ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ନିୟମ ଯୋଗୁ ଖେଳାଳି ମାନେ ଓହରି ଯାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ବାକି ୩୧ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୧୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଦୁବାଇ, ୧୦ଟି ଶାରଜା ଏବଂ ୮ଟି ଆବୁ ଧାବିରେ ଖେଳାଯିବ । ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଅକ୍ଟୋବର ୧୫ରେ ଖେଳାଯିବ ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner