ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ଚିଠି: ଦୈନିକ ୨୫ ହଜାର ଟେଷ୍ଟିଂ ପାଇଁ ଦାବି

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରୋନା ମୁକାବିଲା ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଚିଠି । ଦୈନିକ ୨୫ ହଜାର ଟେଷ୍ଟିଂ କରିବାକୁ ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ନିରଞ୍ଜନ । ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ାଯାଉ ବୋଲି ସେ ଚିଠିରେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି  । ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଘର ଘର ବୁଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସର୍ଭେ କରନ୍ତୁ । ଘରୋଇ ମେଡିକାଲରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଅନୁମତି ମିଳୁ  । ମହାମାରୀ ମୁକାବିଲାରେ ସରକାରଙ୍କୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢ଼ାଇଛୁ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଲେଖିବା ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି  ।

ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ଥାପନ ହେବ ଆଉ ୬ଟି RTPCR ଲ୍ୟାବ୍‌

            ତେବେ ସମ୍ପ୍ରତି ରାଜ୍ୟରେ ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା କୋଭିଡ ଟେଷ୍ଟିଂକୁ କ୍ଷମତାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ମାତ୍ର ୧୦ ଦିନରେ ଶେଷ ୧ ଲକ୍ଷ କୋଭିଡ ଟେଷ୍ଟିଂ ହୋଇଥିବା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି । ଏଥିସହିତ ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ଟି ଆରଟିପିସିଆ ଲ୍ୟାବ୍ ଖୋଲାଯିବାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନିକସ୍ତରରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି । ଏବଂ ରାଜ୍ୟର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଏବଂ ସହରର ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ ଘର ଘର ବୁଲି ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଉଛି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner