ଘରକୁ ଫେରୁଛି IPL, ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ଯାଇ ପାରିବେ ତ ଦର୍ଶକ ?

IPL 2022 to be held in India without crowd

ମୁମ୍ବାଇ: ଭାରତକୁ ଫେରୁଛି ଫଟାଫଟ୍ କ୍ରିକେଟ । କୋଭିଡ୍ ପାଇଁ ଆଇପିଏଲର ୨ଟି ସଂସ୍କରଣ ବିଦେଶରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଇପିଏଲର ୨୦୨୨ ସଂସ୍କରଣ ଦେଶରେ ଖେଳାଯିବ । ଏନେଇ ସବୁଜ ସଂକେତ ଦେଇଛି ବିସିସିଆଇ । ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ମହାମାରୀ କରୋନା ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ୟୁଏଇରେ ଖେଳା ଯାଇଥିଲା । ଏହାଛଡ଼ା ଗତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ କରୋନା ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରେ ଲିଗର ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାଚ ୟୁଏଇରେ ଖେଳା ଯାଇଥିଲା ।

ତେବେ ଏବର୍ଷ ଆଇପିଏଲର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ମୁମ୍ବାଇରେ ଖେଳାଯିବ । ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିଲେ ମୁମ୍ବାଇର ପଡ଼ୋଶୀ ପୁନେରେ କିଛି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳା ଯାଇପାରେ । ତେବେ ଆଇପିଏଲ୍ ଭାରତରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ । କାରଣ ବିନା ଦର୍ଶକରେ ଆଇପିଏଲର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବାକୁ ବିସିସିଆଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।

ଚଳିତଥର ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମୀ ପାଇଁ ୧୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଖେଳାଳି ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ୮୯୬ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଥିବାବେଳେ ୩୧୮ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ରହିଛନ୍ତି । ନିଲାମୀ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୨ ଓ ୧୩ ତାରିଖରେ ବେଙ୍ଗଳୁରୁରେ ହେବ । ଖେଳାଳି ନିଲାମୀ ପୂର୍ବରୁ ୧୦ ଟିମ୍ ୩୩ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି । ଏବେର ୮ଟି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ୨୭ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲର ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ୍ ୬ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାଛିଛନ୍ତି । ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଅହମଦାବାଦ) ଓ କେଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଲକ୍ଷ୍ନୌ)ଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି । କେଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୧୭ କୋଟି ଓ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଅହମଦାବାଦ ୧୫ କୋଟି ଦେବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.