ଷ୍ଟର୍ଲିଂ ବାୟୋଟେକ ଋଣ ଜାଲିଆତି ମାମଲା: ଅଭିନେତା ଡିନୋ ମୋରିଆଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ

1 min read

ମୁମ୍ବାଇ: ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଷ୍ଟର୍ଲିଂ ବାୟୋଟେକ ଋଣ ଜାଲିଆତି ମାମଲାରେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ଡିନୋ ମୋରିଆ, ସଞ୍ଜୟ ଖାନ୍‌ ଓ ଆକ୍ବିଲ ଅବଦୁଲ ଖଲିଲ ବାଚୋଲିଙ୍କ ୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ବ୍ୟାଜାପ୍ତ କରିଛି । ୧୬ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ଷ୍ଟର୍ଲିଂ ବାୟୋଟେକ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଇଡି ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ୮ଟି ଅଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି, ୩ଟି ଗାଡ଼ି, ବହୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ, ସେୟାର, ମ୍ୟୁଚୁଆଲ ଫଣ୍ଡ ଆଦି ଜବତ ହୋଇଛି । ଯାହାର ବର୍ତ୍ତମାନର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ  ୮ କୋଟି ୭୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ। ସଞ୍ଜୟ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି, ଦିନୋ ମୋରିଆଙ୍କ ୧ କୋଟି ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି, ଡିଜେ ଆକ୍ବିଲଙ୍କ ୧ କୋଟି ୯୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି, ଇରଫାନ ଅହମ୍ମଦ ସିଦ୍ଦିକଙ୍କ ୨ କୋଟି ୪୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିଛି ଇଡି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପଳାତକ ଭ୍ରାତା ନୀତିନ ଓ ଚେତନ ସଣ୍ଡେସାରାଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ଷ୍ଟର୍ଲିଂ ବାୟୋଟେକ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଋଣ ନେବା ସହ ଜାଲିଆତି ମାମଲା କ୍ରମେ ସିବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ମାମଲା ରଜୁ ହୋଇଥିଲା । ପରେ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଭାର ଇଡି ହାତକୁ ଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରି ଇଡି ଆଜି ଏହି ତିନିଜଣଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବ୍ୟାଜାପ୍ତ କରିଛି।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner