ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଡୁପ୍ଲିକେଟ୍‌ ଏକ୍ସପାଏରୀ ଡେଟ୍‌ ଟ୍ୟାଗ୍‌ ଲଗାଯାଇ ଦିଆଯାଉଛି ଔେଷଧ

1 min read

କନ୍ଧମାଳ: କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ। ଏକ୍ସପାଏରୀ ମେଡିସିନରେ ନୂଆ ଲେବଲ୍ ଲଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିବା ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗଲା ୧୭ ତାରିଖରେ ଫୁଲବାଣୀ ସଦର ମହକୁମା ଫୁଲବାଣୀ ସାହିର ଶୁଭଦର୍ଶିନୀ ବେହେରା ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ଵାମୀ ରଶ୍ମିରଞ୍ଜନ ସହ ଫୁଲବାଣୀ  ମୁଖ୍ୟଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଚିକିତ୍ସା ପରେ ମେଡିକାଲରୁ ପ୍ରେସକ୍ରାଇବ ହୋଇଥିବା ମେଡିସିନ୍ ଖାଇଥିଲେ। ତାପରେ ଦେଖିବା ବେଳକୁ ମ୍ୟାନୁଫ୍ୟାକ୍ଚରିଂ ମାସ ୨୦୧୯ ଥିବା ବେଳେ ଏକ୍ସପାଏରୀ ମାସ ୨୦୨୧ରହିଛି।

ହେଲେ ଏହି ଏକ୍ସପାଏରୀ ଟ୍ୟାଗ୍‌ଟି ଛପା ଯାଇଥିବାଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା। ପ୍ରକୃତରେ ୨୦୧୮ରେ ମେଡିସିନ୍ ମ୍ୟାନୁଫ୍ୟାକ୍ଚର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୦୨୦ ହେଉଛି ଏକ୍ସପାଏରୀ ଡେଟ୍। ଏନେଇ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜଣାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏକ୍ସପାଏରୀ ତାକୁ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ପଠାଯାଏ।  ଯଦି ତାହା ଠିକ୍ ଥାଏ ତ ପୁଣି ସେମାନେ ପଠାଇ ଦିଅନ୍ତି। ତେବେ ଏମିତି ଅନେକ ଜୀବନ ରକ୍ଷାକାରୀ ମେଡିସିନର ଏକ୍ସପାରି ପରେ କଣ ପୁଣି ବର୍ଷେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଡେଟ୍ ବଢେଇ ଦିଆଯାଏ ବୋଲି ସିଡିଏମଓ କହିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ସମସ୍ତେ ଶଙ୍କାରେ ଥିବା ବେଳେ ଏଫିକେସୀ ରିପୋର୍ଟ ନାଁରେ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁ ନାହାଁନ୍ତି ତ ତାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ବଢିଛି ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner