ମଝି ରାସ୍ତାରେ ଦୁଇଫାଳ ହୋଇଗଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଏକ ବଡ଼ ଅଘଟଣରୁ ବର୍ତ୍ତିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍।  ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନରୁ ଅଲଗା ହୋଇ ପଛରେ ରହିଗଲା ଅଧା ବଗି। ଏହି ସାପ୍ତକ୍ରାନ୍ତି ସୁପରଫାଷ୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ସହିତ ଘଟିଛି ଏହି ଘଟଣା। ସୂଚନା ମୁତାବକ କପଲିଙ୍ଗ୍ ବ୍ରେକଡାଉନ୍ ହେତୁ ଏହି ସୁପରଫାଷ୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସଟି ଅଲଗା ହୋଇ ଦୁଇ ଭାଗ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଅଧା ଟ୍ରେନ୍ ପ୍ରାୟ ୧ କିଲୋମିଟର ଆଗକୁ ପଳାଇଥିଲା ।ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ରେଳ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କକ୍ଷରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଯାହାପରେ ଟ୍ରେନ୍ଟି ସଂଯୋଗ ହୋଇପାରିଥିଲା । ତେବେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ବୁଦ୍ଧିମତା ଯୋଗୁ କୌଣସି ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣାକ ହୋବାରୁ ବର୍ତ୍ତିଗଲା ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆନନ୍ଦ ବିହାରରୁ ମୁଜାଫରପୁରକୁ ଯାଉଥିବା ସାପ୍ତକ୍ରାନ୍ତି ସୁପରଫାଷ୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ରାତି ୧୦.୪୫ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ପହଞ୍ଚି ୧୦ ମିନିଟ ରହିବା ପରେ ବିହାରର ମୁଜାଫରପୁର ଯାଇଥାଏ। ତେବେ କାକେରୀ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଦୁଇ କୋଚକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା କପଲିଂ ହଠାତ୍ ଖୋଲିଯାଇଥିଲା। ଯାହା ଫଳରେ ଟ୍ରେନର ଅଧା ବଗି ଅଲଗା ହୋଇ ଆଗକୁ ପଳାଇଥିଲା । ଏବଂ ଆଉ ଅଧା ପଛରେ ରହିଯାଇଥିଲା।

ଏହାପରେ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମରୁ ତୁରନ୍ତ ଡ୍ରାଇଭରକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଯାହା ପରେ ଟ୍ରେନକୁ ପୁଣି ପଛକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ଓ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଥିବା ବଗି ଗୁଡ଼ିକୁ ଯୋଡ଼ାଯାଇଥିଲା । ତେବେ  ଘଟଣାରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.