ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ବଦଳାଅ, ନହେଲେ ପଞ୍ଜାବ ଭଳି ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିବ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜସ୍ଥାନର କଂଗ୍ରେସ ନେତା  ସଚିନ୍‌ ପାଇଲଟ୍‌ ପାର୍ଟିକୁ ଦ୍ୱନ୍ଦରେ ପକାଇଛନ୍ତି ।  ପାଇଲଟ୍‌ ପାର୍ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ  ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ,  ମହାସଚିବ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହିତ ଗତ କିଛି ସଚିନ୍‌  ସପ୍ତାହରେ ତିନୋଟି ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି । ସଚିନ୍‌ ସିଧା ସିଧା କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ରାଜସ୍ଥାନର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିବାକୁ । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ସଚିନ୍‌ ଏକ ବର୍ଷ ହେବ  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । କେବଳ ଗୋଟିଏ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପାର୍ଟି ଶାସନକୁ ଫେରୁ ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସଚିନ୍‌ ସୋନିଆ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ସିଧା ସିଧା କହିଛନ୍ତିଯେ,  ଯଦି ରାଜସ୍ଥାନର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବଦଳା ନଯାଏ ତେବେ ପଞ୍ଜାବ ଭଳି ସ୍ଥିତି ଉତ୍ପନ୍ନ ହେବ । ପଞ୍ଜାବରେ ବିଳମ୍ବରେ  ନିର୍ଣ୍ଣୟ ହୋଇଥିବାରୁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ରାଜସ୍ଥାନରେ ୨୦୨୩ରେ ନିର୍ବାଚନ ହେବାର ଅଛି । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ସେ ନିଜ କଥା ରଖିଛନ୍ତି ପାର୍ଟିର ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ  ୨ ୧ର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ  ନିଜକୁ ଦାବିଦାର କରିଥିବା ସଚିନଙ୍କୁ ୧୮ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମିଳିଥିଲା । ଅନ୍ୟପଟେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗହଲୋତ ପ୍ରମାଣିତ କରି ସାରିଛନ୍ତିଯେ, ଶାସନରେ ରହିବା ପାଇଁ ସେ ସବୁକିଛି କରିପାରିବେ ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]