ତିନି ବର୍ଷ ଗର୍ଭବତୀ ରହିବା ପରେ, ଛେଳି ଛୁଆକୁ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ମହିଳା

1 min read
Goat

କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ନାଇଜେରିଆରୁ ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଥିଲା । ଏମିତିକି ଡାକ୍ତର ଓ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମଧ୍ୟ ଏନେଇ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ନାଇଜେରିଆର । ସେଠାରେ ଜଣେ ମହିଳା ତିନି ବର୍ଷ ଧରି ଗର୍ଭବତୀ ରହିବା ପରେ ଏକ ଛେଳିକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ହେଲା ନାହିଁ । ଏହାକୁ ସମସ୍ତେ ଅବିଶ୍ୱାସ କରି କଥାକୁ ତାତ୍ସଲ୍ୟ କଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଘଟଣାଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ । ଜଣେ ମହିଳା ଗୋଟିଏ ଛେଳି ଛୁଆକୁ ଜନ୍ମ ଦେବା ଘଟଣା ସତ ।

ତେବେ ଆହୁରି ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ହେଉଛି, ଏଭଳି ଘଟଣା ନାଇଜେରିଆରେ ନୂଆ ନୁହେଁ । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।ଏହି ଘଟଣା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଇ ଅନେକ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଯାହାକି ଶୁଣିଲେ ଆମକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିବ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସାଇମନ୍‌ ଚୁକ୍‌ବୁ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି, ଏହି ଖବର ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ସେହି ପୋଷ୍ଟରେ ସେ କିଛି ଫଟୋ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଆଉ ସେଥିରେ ସେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ଗତ ତିନି ବର୍ଷ ଧରି ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏଇ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ଉକ୍ତ ମହିଳା ଜଣକ ଏକ ଛେଳି ଛୁଆକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ଜାଣିବା ପରେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଲେ । ସେହି ନାଇଜେରିଆରେ ଏହି ଖବର ଯିଏ ବି ପଢ଼ିଲା ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଲା । ଲୋକମାନେ ଏବେ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇ ଉକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏବଂ ସେହି ଛେଳି ଛଆକୁ ଦେଖୁଛନ୍ତି ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୨ରେ ନାଇଜେରିଆର ଜଣେ ମହିଳା ଘୋଡ଼ା ଭଳି ଦିଶୁଥିବା ଏକ ଛୁଆକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ । ଯାହାକି ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଥିଲା ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner