ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଟ୍ରଫି ବଦଳରେ ମିଳୁଛି ଜୀଅନ୍ତା ମେଣ୍ଢା, ଛେଳି ଓ ଗଞ୍ଜା କୁକୁଡା

1 min read

ନବରଙ୍ଗପୁର: ବିଜୟ ଓ ପରାଜୟ ଦଳକୁ ମିଳୁଛି ଟ୍ରଫି ବଦଳରେ  ଜୀଅନ୍ତା ମେଣ୍ଢା,ଜୀଅନ୍ତା ଛେଳି ଓ କୁକୁଡ଼ା ଗଞ୍ଜା ପୁରସ୍କାର । ଶୁଣିବାକୁ ଅଜବ ଲାଗିପାରେ କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ । ଆପଣ ଅନେକ ଛୋଟ ମୋଟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଦେଖିଥିବେ ନିଶ୍ଟୟ । କେଉଁଠି ମୋଟା ଅଙ୍କର ପୁରସ୍କାର ତ ଆଉ କେଉଁଠି ବଡ଼ ବଡ଼ ଟ୍ରଫି ରଖାଯାଇଥାଏ ବିଜୟୀ ଦଳ ପାଇଁ । କିନ୍ତୁ ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏପରି ଏକ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଆଉ ସେଠାରେ ମିଳୁଛି ଏକ ଅଜବ ପ୍ରକାର ଟ୍ରଫି ଏବଂ ତାହା ରହିଛି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ।

ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳଗୁମା ପଂଚାୟତରେ ଥିବା ଭିମାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଚାଲିଛି ଏକ ନିଆରା ଢଙ୍ଗର ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ । ଆଜି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଉଦଯାପିତ ଦିନରେ ଚିତ୍ରକୋଟ ଏବଂ ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳା ଯାଇଥିଲା ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ । ଚିତ୍ରକୋଟ ଦଳ ୪-୩ ଗୋଲ କରି ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିଜୟ ଓ ପରାଜୟ ଦଳକୁ  ମିଳିଛି ଟ୍ରଫି ବଦଳରେ ଜିଅନ୍ତା ମେଣ୍ଢା, ଜୀଅନ୍ତା ଛେଳି ଓ କୁକୁଡ଼ା ଗଞ୍ଜା। ଆଉ ଏଠାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ନବରଙ୍ଗପୁର ବିଧାୟକ ସଦାଶିବ ପ୍ରଧାନି, ଆଉ ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ସହ ଖେଳ ଶେଷରେ ବିଜୟ ଓ ପରାଜୟ ଦଳକୁ ପୁରସ୍କାର ସ୍ୱରୂପ ଏହି ଦେଇଛନ୍ତି ଏହି ପୁରସ୍କାର ।

ଟ୍ରଫି ପାଇଲେ ଏହା ଜଣକ ପାଖରେ ରହିବ କିନ୍ତୁ ମେଣ୍ଢା, ଛେଳି ଓ କୁକୁଡ଼ା ଗଞ୍ଜା ଦିଆଗଲା ଏହାକୁ ନେଇ ବିଜୟ ଓ ପରାଜୟ ଦଳ ଭୋଜି କରିଥାନ୍ତି । ଯାହାକି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ନିଆରା ସେଥିପାଇଁ ଏହି ନିଆରା ଟ୍ରଫି ରଖାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଆୟୋଜକ । ')}

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.