ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ କଣ ରହିଛି ଆପଣଙ୍କ ରାଶିଫଳ ?

ଏପ୍ରିଲର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଅନେକ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ପ୍ରମାଣିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏପ୍ରିଲର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ସିଂହ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ଲାଭବାନ ହେବେ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏପ୍ରିଲ୍ ର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିରେ କଣ ରହିଛି ।

ମେଷ – ଏହି ସପ୍ତାହରେ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦିଗରେ ପହଞ୍ଚିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ରହିବ । ଉତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ । ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ସପ୍ତାହଟି ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଆନନ୍ଦରେ କଟିବ  । ପରିବାରରେ ପ୍ରେମ ବିଶ୍ୱାସ ବଢିବ । ଆୟବ୍ୟୟ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବେ । ସମାନତା, ସାହସ ଏବଂ ଭାଇଚାରା ବଜାୟ ରଖିବେ । ନମ୍ର ହୁଅନ୍ତୁ ଅଧିକ ଆୟ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବେ ।

ବୃଷ– ଏହା ଏମିତି ଏକ ସପ୍ତାହ ଯେଉଁଥିରେ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ବଢିବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟର ଆରମ୍ଭ ଫଳପ୍ରଦ ରହିବ । ଧିରେ ଧିରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅଧିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବ । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବେ । ଜୀବନ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହେବ । ଲୋକ ଦେଖାଣିଆଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଖୁସି ହେବେ  । ଦାୟିତ୍ୱ ଗୁଡିକ ଭଲ ଭାବରେ ପୂରଣ କରିବେ । ପ୍ରସ୍ତୁତି ସହିତ କାମ କରନ୍ତୁ ସଫଳତା ମିଳିବ । କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ଅଧିକ ସକରାତ୍ମକ ହେବ । ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ଲାଭବାନ ହେବେ ଏବଂ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।

ମିଥୁନ– ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ଲାଭ ମିଳିବ । ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ଆଗକୁ ବଢନ୍ତୁ । କାର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ ରହିବ । ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟିତ୍ୱଗୁଡିକ ପୂରଣ କରିବାରେ ଆଗରେ ରହିବେ । ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଏବଂ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଭଲ ସୁବିଧା ପାଇବେ । ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ରହିବ । ବିନିଯୋଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ପରୀକ୍ଷା ଓ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ । ସାହସ ଏବଂ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଆପଣ ଧାର୍ମିକ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯାତ୍ରା କରିବେ ।

କର୍କଟ- ସପ୍ତାହଟି ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନିକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସୁଚାରୁ ରୂପେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବ । କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସମ୍ମାନିତ ହେବେ । ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭବାନ ହେବେ । ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ । କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆକର୍ଷଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ସମ୍ପର୍କରେ ଥିବା ବିବାଦକୁ ଏଡ଼ାଇଦେବେ । ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆଗକୁ ବଢନ୍ତୁ ଲାଭବାନ ହେବେ । ସପ୍ତାହ ଶେଷରେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବେପରୁଆ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ରୁହନ୍ତୁ ।

ସିଂହ– ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ  ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ରଖିବାର ସପ୍ତାହଟିଏ । ଶୁଭଙ୍କର ହେବ ତୀର୍ଥ ଯାତ୍ରା । ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ଶୀଘ୍ର କରନ୍ତୁ । ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ । ପରିଚାଳନା ପ୍ରଶାସନ ସହିତ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବ । ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ନୂତନ ସଫଳତାରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଆସିବ । ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ କୁଣ୍ଠାବୋଧ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ । ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଆପଣ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ । କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

କନ୍ୟା– କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ପୁରସ୍କୃତ ହେବେ । ସପ୍ତାହର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଚକ୍ଷୁରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବ । ରୋଜଗାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଅନୁଶାସନ ସହିତ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଆପଣ ତୀର୍ଥ ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ  । ପୈତୃକ ଜମିବାଡ଼ି ଗଣ୍ଡଗୋଳ ସମାଧାନ ହେବ । ଶୁକ୍ରବାର ଓ ଶନିବାର ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି। ମହିଳା ଓ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ସଫଳତା ପାଇବେ । ରିଷ୍ଟଖଣ୍ଡନ ପାଇଁ ଶ୍ରୀ ଗଣେଶଙ୍କୁ ଆରାଧନା କରନ୍ତୁ।  

ତୁଳା– ସମ୍ମାନ, ଗୋପନୀୟତା ଏବଂ ଦଳୀୟ ସଫଳତା ମିଳିବ । ସପ୍ତାହଟି ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ପତି-ପତ୍ନୀ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିବେ । ନେତୃତ୍ୱ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ସାଧାରଣ ବାଣିଜ୍ୟରେ ଗତି ହେବ  । ଶିଳ୍ପ ଓ ବାଣିଜ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ । ଜୀବନର ପରିସ୍ଥିତି ଧିରେ ଧିରେ ବଦଳିବ । ଖାଦ୍ୟରେ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅନ୍ତୁ । ଧର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଭ୍ରମଣର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ବିଛା – ଏହା ଏକ ମଧ୍ୟମ ଫଳପ୍ରଦ ସପ୍ତାହ । ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ବ୍ୟବସାୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ । ଆପଣ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିପାରନ୍ତି । ଭାବିଚିନ୍ତି ଅଗ୍ରଗତି କରନ୍ତୁ  । ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ରହିବେ । ଅଂଶୀଦାର ପ୍ରୟାସ ଭଲ ହେବ । ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିବିଡତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ଶୀଘ୍ର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବେ । ସପ୍ତାହ ଶେଷରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ । ସଂଗ୍ରହ ସଂରକ୍ଷଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବେ । ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହିତ ଘନିଷ୍ଠତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ବିପଦରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ।

ଧନୁ – ସପ୍ତାହଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ସୁଧାର ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି । ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସ୍ମରଣୀୟ ମୂହୁର୍ତ୍ତ ବିତିବ । ଭଲ ଫଳ ପାଇବେ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମର୍ଥନ ରହିବ । ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହେବା ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ । ବ୍ୟବସାୟରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ । ସାଥୀମାନେ ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରିପାରିବେ । ଦୃଢ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତିରୁ ଲାଭବାନ୍‌ ହେବେ । ଦୂରଯାତ୍ରା ସଫଳତା ଆଣିଦେବ। ଦାର୍ଶନିକ ଚିନ୍ତାଧାରାଯୁକ୍ତ ହେବେ। ରିଷ୍ଟଖଣ୍ଡନ ପାଇଁ ଶ୍ରୀ ଦୁର୍ଗାସହସ୍ର ନାମ ପାଠ କରନ୍ତୁ।

ମକର –  ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିଷୟ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବେ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ । ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ଭେଟିବେ । ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ । ଆପଣ ଘନିଷ୍ଠମାନଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଖବର ପାଇପାରନ୍ତି । ପରିବାର ସହିତ ଘନିଷ୍ଠତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ସତର୍କତା ବୃଦ୍ଧି କରନ୍ତୁ । କାରବାରରେ ଅସାବଧାନତା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ଆପଣ ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ସଫଳତା ପାଇବେ ।

କୁମ୍ଭ– ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏମିତି ଏକ ସପ୍ତାହ ଯାହାକି ଆଚରଣ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବେ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଘରେ ଖୁସି ହେବେ । ବ୍ୟୟ ଅଧିକ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତିଭାର ବିକାଶ ହେବ। ବୁଧବାର ଓ ଗୁରୁବାର ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଇ ଗତି କରିବେ । ମହିଳା ଓ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନେ କର୍ମାଶ୍ରୟୀ ହେବେ । ରିଷ୍ଟଖଣ୍ଡନ ପାଇଁ ଶ୍ରୀ ରୁଦ୍ରାଷ୍ଟକମ୍‌ ପାଠ କରନ୍ତୁ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଜିତିବେ ।

ମୀନ – ଏହା ହେଉଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ସପ୍ତାହ । ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବାରେ ସଫଳ ହେବ  । ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଜିତିବେ । ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ସୃଜନଶୀଳତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ନିକଟତର ହେବେ । ସାହସ ଏବଂ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ସୁଖ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଖୁସି ହେବେ । ସୁଖ ସମ୍ବଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଭାଇଚାରା ମଜବୁତ ହେବ । ସଂଗ୍ରହ ସଂରକ୍ଷଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତୁ । ଘରକୁ ଅତିଥିମାନଙ୍କ ଆଗମନ ହେବ । ଅଳସୁଆ ଏବଂ ଗୁଜବରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ।