ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରର ଏହି ଉପାୟ ଆପଣଙ୍କୁ କରିଦେବ ଋଣ ମୁକ୍ତ ! ଜାଣନ୍ତୁ ଉପାୟ

1 min read

ସାଂସାରିକ ଜୀବନକୁ ସୁରୁଖୁରୁରେ ଚଳାଇବାକୁ ହେଲେ ଅର୍ଥର ଆବଶ୍ୟକ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଯେତେବେଳେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଏ ସେତେବେଳେ ଋଣ ନେବା ଜରୁରୀ ହୋଇଯାଏ  । ତା’ପରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଋଣର ଭାର ବଢିବାରେ ଲାଗେ । ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ ପରେ ମଧ୍ୟ ଅପସାରଣ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଋଣ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ବାସ୍ତୁର କିଛି ସହଜ ଉପାୟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ଏଡାଇ ଦେଇପାରିବେ ।

ତୁଲସୀ ଗଛ ପୂଜା କରନ୍ତୁ

ତୁଳସୀ ଗଛ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର କରିଥାଏ । ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାର ତଥା ଐସାନ୍ୟ କୋଣରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ରଖିବା ଉଚିତ୍ । ଏବଂ ତୁଳସୀ ଗଛକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଜାଳ ଦେବା ସହ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଦୀପ ଜଳାଇବା ଉଚିତ୍ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଘରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଧନର ଆଗମନ ହୋଇଥାଏ ।

ଘରର ବାସ୍ତୁ ଦୋଷକୁ ସଠିକ୍ କରନ୍ତୁ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଟଙ୍କା ନାହିଁ କିମ୍ବା ଆପଣ ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଜଳ ରହିଥିବା ସ୍ଥାନର ଦୋଷ ରହିଛି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଘର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥାନର ଜଳ ଦିଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଜଳ ପାତ୍ରକୁ ଘର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥଳର ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ । ଜଳ ପାଇଁ ଉତ୍ତର ଦିଗକୁ ସଠିକ୍ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବର ଉପାୟ

ଘର ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥାନରେ ଲାଫିଙ୍ଗ ବୁଦ୍ଧକୁ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଲାଫିଂ ବୁଦ୍ଧଙ୍କୁ ଘରର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ କୋଣରେ ରଖନ୍ତୁ । ଏହା ଅର୍ଥର ଅସୁବିଧାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିଥାଏ ।

ଘରର କବାଟରେ ୱିଣ୍ଡ୍ ଚାଇମ୍ ଲଗାନ୍ତୁ

ବାସ୍ତୁରେ, ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମରୁ ବାହାରୁଥିବା ଶବ୍ଦକୁ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ । ଘରର କବାଟ ଏବଂ ଝରକାରେ ବିନା ପାଇପର ୱିଣ୍ଡ ଚାଇମ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍ । ଏଥିରୁ ବାହାରୁଥିବା ଶବ୍ଦ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଋଣ ଦେଣନେଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

ଯଦି ଆପଣ ନିଆଯାଇଥିବା ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ, ତେବେ ଯେତେବେଳେ ବି ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ, ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦିଅନ୍ତୁ  । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଋଣ ଶୀଘ୍ର ପରିଶୋଧ ହୋଇପାରିବ । କିନ୍ତୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଆପଣ ଋଣ ନେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner