UPSC: ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ସିଭିଲ୍ ସର୍ଭିସ୍ ଏବଂ IFS ପ୍ରିଲିମ୍ ଫଳାଫଳ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୟୁପିଏସସି (UPSC) ସିଭିଲ ସର୍ଭିସେସ୍ ୨୦୨୦ ଏବଂ UPSC ଭାରତୀୟ ବନସେବା (ଆଇଏଫଏସ) ପରୀକ୍ଷା ଫଳାଫଳ ଆଧିକାରିକ ୱେବସାଇଟରେ ଘୋଷଣା କରିଯାଇଛି । UPSC ସିଭିଲ ସର୍ଭିସେସ୍ ୨୦୨୦ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରାଥମିକ ପରୀକ୍ଷା ଅକ୍ଟୋବର ୪ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ସିଭିଲ ସର୍ଭିସ ପାଇଁ ପ୍ରାଥମିକ ପରୀକ୍ଷା ଓ UPSC ଭାରତୀୟ ବନ ସେବା ପ୍ରାଥମିକ ଫଳାଫଳ ଏବେ upsc.gov.in ୱେବସାଇଟରେ ଦେଖିହେବ ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, UPSCର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ କାମ କରୁନାହିଁ । ତେବେ ଯେଉଁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ Upsc.gov.in ମାଧ୍ୟମରେ ଫଳାଫଳ ଜାଣିପାରୁନାହାନ୍ତି, ସେମାନେ upsconline.nic.in PDF ଡାଉନଲୋଡ୍ କରି ଫଳାଫଳ ଜାଣିପାରିବେ । ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ଫଳାଫଳ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଅଫିସିଆଲ୍ PDF ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରିପାରିବେ ।

୧- ଫଳାଫଳ ଜାଣିବା ପାଇଁ UPSCର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଯଥା upsc.gov.in ଖୋଲିବା ଜରୁରୀ।

୨- ଏହା ପରେ ହୋମ୍ ପେଜରେ UPSC ସିଭିଲ ସର୍ଭିସେସ୍ ପ୍ରିଲିମ୍ସ ୨୦୨୦ ରେଜଲ୍ଟ’ ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।

୩- ଆପଣଙ୍କୁ ପେଜରେ PDF ଫଳାଫଳ ଦେଖାଯିବ ।

୪- ଏହା ପରେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜର ରୋଲ୍ ନମ୍ବର ସ୍କାନ୍ କରିବା ଅପସନ ଆସିବ ।

୫- ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସ୍କ୍ରଲିଂ କରି ନିଜର ରୋଲ୍ ନମ୍ବର ପାଇପାରିବେ ।

ୟୁପିଏସସି ସିଭିଲ ସର୍ଭିସେସ୍ ଏବଂ ୟୁପିଏସି ଭାରତୀୟ ବନ ସେବାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ଏବେ ମେନ୍ସ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ । ପ୍ରାରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ମେନ୍ସ ପରୀକ୍ଷା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ UPSCର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟକୁ ଲଗାତାର ଫଲୋ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner