ନଓ୍ୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ଜ୍ୱାଇଁ ଗିରଫ: ସେନା ବିରୋଧରେ ସିନ୍ଧ ପୋଲିସର ବିଦ୍ରୋହ

1 min read

ଇସଲମାବାଦ: ପାକିସ୍ତାନ ପୂର୍ବ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନଓ୍ୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ଜ୍ୱାଇଁ କ୍ୟାପଟେନ୍ (ସେବାନିବୃତ୍ତ)ସଫଦରଙ୍କ ଗିରଫକୁ ନେଇ ଦେଶରେ ରାଜନୈତିକ ହଟଚମଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହାକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛି ସିନ୍ଧ ପ୍ରାନ୍ତର ପୋଲିସ । ଏଥିସହିତ ବିରୋଧୀ ଦଳଳ, ଓ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଚାରିତରଫା ଚାପ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ପ୍ରମୁଖ କମର ଜାବେଦ ବାଜବା ପକ୍ଷରୁ ଏ ନେଇ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଛି ।

Maryam Nawaz, daughter of former Prime Minister Nawaz Sharif, gives a press conference. AP/PTI (AP28-09-2020_000231B)

ଘଟଣାନୁଯାୟୀ, ପାକିସ୍ତାନ ସିନ୍ଧ ପ୍ରାନ୍ତର ରାଜଧାନୀ କରାଚୀରେ ୧୧ ବିରୋଧୀ ଦଳକୁ ନେଇ ଗଠିତ ମହାମେଣ୍ଟ ‘ପାକିସ୍ତାନ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ମୁମେଣ୍ଟ’ (ପିଡିଏମ୍)ର ୧୮ ଅକ୍ଟୋବରରେ ବିଶାଳ ରାଲି ହୋଇଥିଲା । ମରିୟମ୍ ନଓ୍ୱାଜ ରାଲିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଡରୁଆ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ତଥା ସେନା ପଛେ ପଛେ ଯାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଗୁଜରାବାଲାରେ ହୋଇଥିବା ଜନସଭାରେ ନଓ୍ୱାଜ ସରିଫ୍ ମଧ୍ୟ ସେନା ଏବଂ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଉପରେ ଖୁବ୍ ବର୍ଷିଥିଲେ ।

Safdar Awan, Nawaz Sharif's Son-in-law, Arrested in Karachi After Wife  Maryam's Fiery Speech | India.com

ମରିୟମ୍ ନଓ୍ୱାଜ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଓ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ

ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ମରିୟମ୍ ନଓ୍ୱାଜ । ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଇମ୍ରାନ ନିଜ ବିଫଳତାକୁ ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ପଛରେ ଲୁଚି ରହିଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାଯାଉଛି, ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସେନା ପଛରେ ଲୁଛି ଯାଉଛନ୍ତି’ । ଆପଣ ଡରୁଆ । ଆପଣ ସେନାର ନାମ ବଦନାମ୍ କରିଛନ୍ତି । ମରିୟମ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଥିଲେ ଯେ, ସେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଦେଖାନ୍ତୁ । ସେ ଜେଲ ଯିବାକୁ ଭୟ କରୁନାହାନ୍ତି । କରାଚୀରେ ହୋଇଥିବା ରାଲିକୁ ସମ୍ୱୋଧନ କରିବା ପରେ ମରିୟମ୍ ନଓ୍ୱାଜ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ହୋଟେଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

Pakistan: Safdar Awan Son-in-law Of Nawaz Sharif Arrested In Karachi,  Maryam Nawaz Sharif Gave Information - पूर्व पाक पीएम नवाज शरीफ के दामाद  गिरफ्तार, मरियम बोलीं- होटल के कमरे का दरवाजा ...

            ସେହି ଦିନ ରାତିରେ କରାଚି ପୋଲିସ ମରିୟମ୍ ନଓ୍ୱାଜଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କ୍ୟାପଟେନ୍(ସେବାନିବୃତ୍ତ) ମହମ୍ମଦ ସଫଦରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି  । ମରିୟମ୍ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ସେ ରହୁଥିବା ହୋଟେଲ ରୁମର କବାଡ଼କୁ ପୋଲିସ ଭାଙ୍ଗିଦେଇଥିଲା, ଏବଂ କ୍ୟାପଟେନ ମହମ୍ମଦ ସଫଦରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ତାଙ୍କ ଉପରେ ପୋଲିସ କଥିତ ଭାବେ କାଏଦା ଏ ଆଜମ୍‌ଙ୍କ ସମାଧିର ପବିତ୍ରତାକୁ ଅବମାନନା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା । ଏହା ପରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରବଳ ବିରୋଧ ଏବଂ କୌଣସି ଠୋସ୍ ପ୍ରମାଣ ନଥିବାରୁ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଛାଡ଼ିଦେଇଥିଲା ।

ଗିରଫ ଚୀନ ସୈନିକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କଲା ଭାରତ

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published.