ଟପ୍ ମାଓ ନେତା ଆର ରଞ୍ଜିତଙ୍କ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ

1 min read

ମାଲକାନଗିରି:  ଟପ୍ ମାଓନେତା ଆର ରଞ୍ଜିତଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ । ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୋଲିସରେ ସରେଣ୍ଡର କଲେ ରଞ୍ଜିତ୍ । ରଞ୍ଜିତ ପୂର୍ବତନ ମାଓ କମିଟର ସଦସ୍ୟ ଆର. ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ପୁଅ । କିଛିଦିନ ତଳେ ଶ୍ରୀକାନ୍ତର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ରଞ୍ଜିତ ବାଟାଲିଅନ କମିଟର ମୁଖ୍ୟ ଥିଲା । କିଛିଦିନ ହେବ ମାଓ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରୁ ବିରତ ଥିଲେ ରଞ୍ଜିତ ।

ବୁଧବାର ଦିନ ତେଲେଙ୍ଗାନା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ପୋଲିସର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ନିକଟରେ ମୁଖ୍ୟ ମାଓବାଦୀ  ନେତା ରଭୁଲା ରଣଜିତ୍ ଆକା ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି।

ଡିଜିପି ଏମ ମହେନ୍ଦ୍ର ରେଡ୍ଡୀ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ରଭୁଲା ରଞ୍ଜିତ ହେଉଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କମିଟି ସଦସ୍ୟ ତଥା ସଚିବ ମାଓବାଦୀ ଦଳର ସ୍ୱର୍ଗତ ରଭୁଲା ଶ୍ରୀନିବାସ ଆକା ରମଣଙ୍କ ପୁଅ  ।   ପିଲାଦିନରୁ ତାଙ୍କୁ କ୍ରାନ୍ତିକାରୀ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ବନ୍ଧୁକ ବ୍ୟାରେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ନୂଆ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ କ୍ରାନ୍ତିର ସ୍ଥାପନ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯୁଦ୍ଧ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଯଦିଓ ରଣଜିତ୍‌ ନିଜାମାବାଦରେ ପାଠ ପଢିଥିଲେ, ତଥାପି ପରେ ୧୦୧୫ରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଶିକ୍ଷା ଶେଷ କରିବା ପରେ ଭୂତଳ ସଶସ୍ତ୍ର ସଙ୍ଗଠନରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ପରେ ୨୦୧୯ରେ ପିପିସି ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ ।

ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଛାଡି ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ସେ ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାଡରମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

 

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner