କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଁ ରାସ୍ତା ପରିଷ୍କାର ହେବ: ବ୍ୟବସାୟରେ ହେବ ଭାଗ୍ୟୋଦୟ

1 min read

ମେଷ ରାଶି – ଅଶ୍ବିନୀ ନକ୍ଷତ୍ର ଓ କୃତ୍ତିକ ନକ୍ଷତ୍ର- କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା, ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ଆର୍ଥିକ ଓ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସନ୍ତୋଷ ଜନକ ରହିବ । ଦ୍ୱିଜା ନକ୍ଷତ୍ର-ପାରିବାରିକ ଅଶାନ୍ତି ଆପଣଙ୍କୁ ବିବ୍ରତ କରିବ । ଆଜି ଜଗିରଖି ଚଳିବାକୁ ପଡିବ । ବୁଲାକୁକୁରଙ୍କୁ କିଚି ଖାଦ୍ୟ ଦାନ କରି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ବୃଷ ରାଷି – କୃତ୍ତିକ ନକ୍ଷତ୍ର ଓ ମୃଗଶିରା ନକ୍ଷତ୍ର- ଆର୍ଥିକ ଓ ପାରିବାରିକ ସ୍ଥିତି ସନ୍ତୋଷଜନକ ରହିବ । ବନ୍ଧୁଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ସହଯୋଗ ମିଳିବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ରୋହିଣି ନକ୍ଷତ୍ର- ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ସହିତ ମାନ ସମ୍ମାନ ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିଛି । କାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଠକାମୀରେ ପଡିବେ, ୧ ମୁଠି ଅରୁଆ ଚାଉଳ ଗୃହର ମୁଖ୍ୟଦ୍ୱାର ସମ୍ମୁଖରେ ରଖି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ମିଥୁନ ରାଶି – ମୃଗଶିରା ନକ୍ଷତ୍ର ଓ ପୁନର୍ବସୁ ନକ୍ଷତ୍ର- ସୁଖଶାନ୍ତିରେ ସମୟ କଟିବ । ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳ ହେବେ । ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ  । ଆଦ୍ରନକ୍ଷତ୍ର- ଶରୀର ପୀଡା ମାନସିକ ଦୁଃଶ୍ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟରେ ସମୟ କଟିବ । ବାହାନ ଧିରେ ଚଲାନ୍ତୁ । ବାଦବିବାଦଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ପାନପତ୍ର ଏବଂ ଗୁଆ ନିଜ ପାଖରେ ରଖି କାମ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

କର୍କଟ ରାଶି – ପୁନର୍ବସୁ ନକ୍ଷତ୍ର ଓ ଅଶ୍ଳେଷା ନକ୍ଷତ୍ର – ଆର୍ଥିକ ଉନ୍ନତ୍ତି ଏବଂ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ମିଳିବ । ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସରେ ସମୟ କଟିବ । ସୁସମ୍ବାଦ ମିଳିବ । ପୁକ୍ଷ୍ୟନକ୍ଷତ୍ର – ନିଜର ସ୍ୱାର୍ଥରେ ଅନ୍ଧ ହୋଇ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଅଯଥା ଅପବ୍ୟୟ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଚଳିତ କରିବ । ମୟୂର ଚନ୍ଦ୍ରିକା ନିଜ ପାଖରେ ରଖି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ସିଂହ ରାଶି ମଘା ନକ୍ଷତ୍ର ଓ ଉତ୍ତର ଫାଲଗୁନୀ – କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଶାଜନକ ସଫଳତା ମିଳିବ । ଶରୀର ଓ ମନ ସୁସ୍ଥ ରହିବ । ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ । ପୁର୍ବା ଫାଲଗୁନୀ – ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବାରୁ ଜଗିରଖି ଚଳନ୍ତୁ । ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ଏବଂ ଦ୍ରବ୍ୟ ହାନୀର ଯୋଗ ରହିଛି । ଗୁଡ ଖାଇ ଜଳପାଳ ଜଳପାନ କରି ଗଣେଶ ଭଗବାନଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ କରି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

କନ୍ୟା ରାଶି – ଉତ୍ତର ଫାଲଗୁନୀ ଓ ହସ୍ତା ନକ୍ଷତ୍ର – ଅଧା ଅଧୁରା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ । ପାରିବାରିକ ଶାନ୍ତି ଓବଂ ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ଯୋଗ ରହିଛି । ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ । ଚିତ୍ରା ନକ୍ଷତ୍ର – ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ଦ୍ୱାରା ମାନସିକ କଷ୍ଟ ଭୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ଓ ବିଘ୍ନେଶ୍ବରାୟ ନମଃ ମନ୍ତ୍ରକୁ ୧୧ଥର ପାଠ କରି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ତୁଳା ରାଶି – ଚିତ୍ରା ଓ ବିଶାଖା ନକ୍ଷତ୍ର – ନୂତନ ସୁଯୋଗ ସହିତ ଅର୍ଥ ଲାଭର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ । ହସଖୁସିରେ ସମୟ କଟିବ । ସ୍ୱାତୀ ନକ୍ଷତ୍ର – ପିତା, ମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ବିଚଳିତ ରହିବେ । ଆକସ୍ମିକ ଭାବରେ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ । ମନସ୍ତାପ ମଧ୍ୟରେ ସମୟ କଟିବ । କଳା ଓ ନୀଳ ରଂଗ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରନ୍ତୁ । ପାନମଧୁରୀ ଖାଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ବିଛା ରାଶି – ବିଶାଖା ଓ ଅନୁରାଧା ନକ୍ଷତ୍ର – ଧାର୍ମିକ ପରିବେଶ ମନକୁ ଶାନ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧା ଅଧୁରା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ କରିବେ । ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ସୁଯୋଗ ରହିଛି । ଜ୍ୟେଷ୍ଠାନକ୍ଷତ୍ର – ହଜମ ଗୋଳମାଳ ପରି ରୋଗ ଦ୍ୱାରା କଷ୍ଟ ମିଳିବ । ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ସନ୍ତୋଷଜନକ ରହିବ ନାହିଁ । ମଥାରେ ହଳଦୀ ଟିକା ଲଗାଇ ନିଜ ଇଷ୍ଟ ଦେବଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ କରି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ଧନୁ ରାଶି – ମୂଳା ନକ୍ଷତ୍ର ଓ ଉତ୍ତରାଷାଢା ନକ୍ଷତ୍ର – ମାନସିକ ସୁସ୍ଥତା ଆପଣଙ୍କୁ ଆଜି ସୁଖୀ କରିବ । ପାରିବାରିକ ଓ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଅତି ଉତ୍ତମ ରହିବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଶାଜନକ ସଫଳତା ମିଳିବ । ପୂର୍ବାଷାଢା ନକ୍ଷତ୍ର – ଆକସ୍ମିକ ଭାବରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବ । ସତର୍କ ସହ ରହି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ, ଅଶାନ୍ତି, ମନାନ୍ତର ପରିବାରର ବାତାବରଣକୁ ଦୂଷିତ କରିବ । ହନୁମାନଙ୍କ ସିନ୍ଦୂର ଲଗାନ୍ତୁ । ଗୁଡ ଖାଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ମକର ରାଶି – ଉତ୍ତରଷାଢା ନକ୍ଷତ୍ର ଓ ଧନିଷ୍ଠା ନକ୍ଷତ୍ର – ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ପରିବାର ବର୍ଗଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ । ଫଳତଃ ଆପଣଙ୍କୁ ଆନନ୍ଦ ମିଳିବ । ବ୍ୟବସାୟ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଶାଜନକ ସଫଳତା ମିଳିବ । ଶ୍ରବଣା ନକ୍ଷତ୍ର – ଭିତହିନ ଆରୋପ ଓ କେତେକ ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବ । ପେଟ ଓ ରକ୍ତ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ଦ୍ୱାରା ପୀଡିତ ହେବେ । ମିଶ୍ରି ଖାଇ ଜଳ ପିଇ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ କରି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି – ଧନିଷ୍ଠ ନକ୍ଷତ୍ର ଓ ପୂର୍ବ ଭାଦ୍ର ନକ୍ଷତ୍ର – ଦେହ ଓ ମନ ଭଲ ରହିବ । ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାନିଧ୍ୟ ଲାଭ କରିବେ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ଓ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସନ୍ତୋ,ଜନକ ଫଳ ମିଳିବ । ଶତଭିଷା ନକ୍ଷତ୍ର – ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କୁ ଧୋକା ଦେବେ ତେଣୁ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ । ଉଚ୍ଚକର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନଙ୍କ ସହିତ ସୁସମ୍ପର୍କ ରହିବ ନାହିଁ । ତ୍ରିଶାଖା ବେଲପତ୍ର ନିଜ ପାଖରେ ରଖି ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ମୀନ ରାଶି – ପୂର୍ବଭାଦ୍ର ନକ୍ଷତ୍ର ଓ ଉତ୍ତର ଭାଦ୍ର ନକ୍ଷତ୍ର – ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ମିଳିବ । ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉନ୍ନତୀ ମିଳିବା ସହିତ ଅର୍ଥଲାଭର ସୁଯୋଗ ରହିଛି । ରେବତୀ ନକ୍ଷତ୍ର – ଧନହାନୀ ପ୍ରାଣପୀଡା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବ । କାହା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରି କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଅରୁଆ ଚାଉଳକୁ ପାଖରେ ରଖି ଏବଂ ଧଳା ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

                                                                                                                                              ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଦ ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ବାଗ୍‌

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner