କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଁ ରାସ୍ତା ପରିସ୍କାର ହେବ: ବ୍ୟବସାୟରେ ହେବ ଭାଗ୍ୟୋଦୟ

1 min read

ମେଷ ରାଶି: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଆକସ୍ମିକ ଅର୍ଥ ପ୍ରାପ୍ତି ଯୋଗ ରହିଛି । ଶିକ୍ଷାକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା  ମିଳିବ । ବୈବାହିକ ଜୀବନ ସୁଖଶାନ୍ତିରେ କଟିବ । କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିଜା ନକ୍ଷତ୍ର ବାମ ପାଦ ଏବଂ ଚକ୍ଷୁ ସମ୍ୱନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ଦ୍ୱାରା ପୀଡ଼ିତ ହେବେ । ଗାୟତ୍ରୀମନ୍ତ୍ର ୩ଥର ପାଠକରି କାର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ବୃଷ: ନୂତନ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିବାର ଯୋଗ ରହିଛି  । କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରମୋସନ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ପରିସ୍କାର ହେବ । । ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶିକ୍ଷାକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ମିଳିବା ସହିତ ପାଠ ପଢ଼ା ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ରହିବ । ପରିବାର ସହିତ ସମୟ କଟିବ । ରୋହିଣୀ ନକ୍ଷତ୍ର ପାଇଁ ସମୟ ବିପକ୍ଷରେ ରହୁଥିବାରୁ ଧନହାନୀର ଯୋଗ ରହିଛି । କାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ବାହାର ଖାଦ୍ୟଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ଶିବଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ କ୍ଷୀର ଓ ଧଳାଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ।

ମିଥୁନ: ବ୍ୟବସାୟ ଓ କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭବାନ ହେବେ । ଧର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମୟ କଟିବ । ନୂତନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ସଫଳ ହେବେ । ଦୂରସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା ଯୋଗ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ଆଦ୍ରା ନକ୍ଷତ୍ର ଆଳସ୍ୟ ପରତ୍ୟାଗ କରନ୍ତୁ । କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଦୂରସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତୁ । ଅସହାୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭୋଜନ ଦାନ କରନ୍ତୁ ।

କର୍କଟ: ଦନଟି ଭଲରେ କଟିବ । ଆତ୍ମ ବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସୀତ ହେବେ । ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସରେ କଟିବ । ପୁଷ୍ୟା ନକ୍ଷତ୍ର ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ରହୁନଥିବାରୁ ବାଦବିବାଦ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହୁନ୍ତୁ । ଧନହାନୀ ଯୋଗରହୁଥିବାରୁ ଆଜି କାହାକୁ ଧନ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଧଳାଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ।

ସିଂହ: ସୁଖ ଶାନ୍ତିରେ ସମୟ କିଟିବ । ଦୂରସ୍ଥାନରୁ ସୁସମ୍ୱାଦ ମିଳିବ । ଫଳତଃ ନିଜର ଆତ୍ମ ବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ହେବ । ବିବାଦୀୟ କର୍ଯ୍ୟରେ ବିଜୟୀ ହେବେ । ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ । ଫାଲଗୁନୀ ନକ୍ଷତ୍ର ପାଇଁ ଦିନଟି ବିପକ୍ଷରେ ରହୁଥିବାରୁ ବାହାର ଖାଦ୍ୟଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ପେଟ ସମ୍ୱନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ହେବ । ଉଧାର ଟଙ୍କା ଆଜି କାହାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଗୁଡ଼ଖାଇ ଜଳପାନ କରି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

କନ୍ୟା: ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ । ଆର୍ଥିକସ୍ଥିତି ସନ୍ତୋଷ ଜନକ ରହିବ । ସମାଜରେ ମାନସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ସୁଖ ଶାନ୍ତିରେ ଦିନଟି କିଟିବ । ଅର୍ଥଲାଭର ଯୋଗ ରହିଛି । ଧର୍ମ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦାନ ଆପଣଙ୍କୁ ଆନନ୍ଦ ଦେବ । ହସ୍ତାନକ୍ଷତ୍ର ଶତ୍ରୁ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗ ରହିବା ଦ୍ୱାରା ବିବାଦୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ । ଧର୍ଯ୍ୟର ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ନିଜର ବାଣୀ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ । ଠାକୁର ଘରେ ଘୃତଦୀପ ଲଗାଇ ମା’ ତାରଣୀଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ କରି କର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

ତୁଳାରାଶି: ଶୁଭ ଖବର ମିଳିବ । ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ମିଳିବ । । ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ଏବଂ ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ସୁଖ ଶାନ୍ତିରେ ମିଳିବ । ପଡ଼ୋଶୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ ।

ସ୍ୱାତୀ ନକ୍ଷତ୍ର ଘର ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ହେବ  । ଦ୍ରବ୍ୟହାନୀ ଯୋଗ ରହିଛି । କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟସ୍ତି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଓଁ ନମଃ ଶିବାୟ ମନ୍ତ୍ର ୧୧ ଥର ପାଠ କରନ୍ତୁ ।

ବିଛା: ଆଜି ଧୌର୍ଯ୍ୟର ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ, ସଫଳତା ଆବଶ୍ୟ ମିଳିବ । ସମାଜରେ ମାନସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।  ଅଧା ଅଧୁରା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ କରିବେ । ଜ୍ୟେଷ୍ଠା ନକ୍ଷତ୍ର: ଧନହାନୀ ହେବାଦ୍ୱାରା ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତିରେ ସମୟ କଟିବ । କଥାକହିବା ସମୟରେ ଭାବିଚିନ୍ତି କଥା କୁହନ୍ତୁ  । ନଚେତ ବିବାଦୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟିହେବ । ମହାମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟମନ୍ତ୍ର ପାଠ କରନ୍ତୁ ।

ଧନୁ: ଆକସ୍ମିକ ଅର୍ଥଲାଭର ଯୋଗ ରହିଛି । ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ । ମନରେ ଉତ୍ସାହ ରହିବା ସହ ମନୋବଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଗୃହପାଇଁ କିଛି ଦ୍ରବ୍ୟ କ୍ରୟ କରିବାର ଯୋଗ ରହିଛି । ପୂର୍ବଷାଢ଼ା ନକ୍ଷତ୍ର ପାଇଁ ସମୟ ଭଲରହୁନଥିବାରୁ କାହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଠକାମୀରେ ପଢିପାରନ୍ତି । ପାରିବାରିକ କଳହ ନେଇ ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ମସଲାଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ହନୁମାନ ଚାଳିଶା ୩ଥର ପାଠ କରନ୍ତୁ ।

ମକର: ଅନେକ ଦିନରୁ ଅଟକିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳହେବ । ବ୍ୟବସାୟରେ ହେଲା ଭାଗ୍ୟୋଦୟର ଦିନ । ନୂତନ କର୍ମନିଯୁକ୍ତ ମିଳିବାର ଯୋଗ ରହିଛି । ଦେହ ଓ ମନ ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ରହିବ । ଶ୍ରାବଣ ନକ୍ଷତ୍ର ପାଇଁ ଦିନଟି କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଓଁ ନମଃ ଶିବାୟ ମନ୍ତ୍ରକୁ ପାଠକରି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ।

କୁମ୍ଭରାଶି: ଭାଗ୍ୟ ବୃଦ୍ଧିର ଦିନ । ପ୍ରତ୍ୟେକଟି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ । ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମୟ କଟିବ । ଶତଭିଷା ନକ୍ଷତ୍ର ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାକୁ ନେଇ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ୱୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବ । ତେଣୁ ଆଜି ଶିବଲିଙ୍ଗରେ କଳାରାଶି ଓ ଗଙ୍ଗାଜଳ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ।

ମୀନ: ଆଜି ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ଼ ରହିବ । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ମିଳିବ । ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭବାନ ହେବାର ଯୋଗ ରହିଛି  । ନୂତନ ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ ପାଇଁ ସମୟ ଅତି ଉତ୍ତମ ରହିଛି । ଉତ୍ତରଭାଦ୍ର ନକ୍ଷତ୍ର ପାଇଁ ପରିସ୍ଥିତି ଭଲ ରହୁନଥିବାରୁ ଭାବିଚିନ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ମାନସମ୍ମାନ ହାନୀର ଯୋଗ ରହିଛି । । ଫଳତଃ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖି କଥା କୁହନ୍ତୁ । ଆଜି ବୁଲା କୁକୁରକୁ କିଛି ଖାଦ୍ୟ ଦାନକରନ୍ତୁ ।

ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଦ ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ବାଗ୍‌

Opn Commnet Area

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close Bitnami banner