ତାତିରେ ରେକର୍ଡ ରଚିଲା ବଲାଙ୍ଗୀର, ଟିଟିଲାଗଡ଼ରେ ୪୫. ୨ ଡିଗ୍ରୀ ରେକର୍ଡ

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜଳୁଛି ବଲାଙ୍ଗୀର  । ତତଲା ତାୱାରେ କଲବଲ ହେଉଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାବାସୀ  । ଆଜି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ତାପମାତ୍ରା ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି  । ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ସୂଚନା ମୁତାବକ ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ୪୫. ୩ଡିଗ୍ରୀ ତାପମାତ୍ରା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି  । ସେହିପରି ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ରାଜ୍ୟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଉତ୍ତପ୍ତ ସହର ଟିଟିଲାଗଡ଼ ପାଲଟିଛି  । ଟିଟିଲାଗଡ଼ରେ ଆ଼ଜି ତାପମାତ୍ରା ୪୫. ୨ ଡିଗ୍ରୀ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ଆଜି କଲବଲ କରିଛି ତାତି  ।

ବରଗଡ଼ରେ ତାପମାତ୍ରା ଆଜି ୪୨. ୬ ଡିଗ୍ରୀ ଥିବାବେଳେ ନୂଆପଡ଼ାରେ ୪୨.୪ ଡିଗ୍ରୀ ରହିଛି  । ସେହପରି ଦେବଗଡ଼ରେ ୪୧. ୨ ଡିଗ୍ରୀ, ନବରଙ୍ଗପୁରରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ, ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ୪୨. ୭ ଡିଗ୍ରୀ ରହିଛି  । ସମ୍ବଲପୁରର ତାପମାତ୍ରା ୪୨ ଡିଗ୍ରୀ, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ୪୨ ଡିଗ୍ରୀ, ହିରାକୁଦ ୪୧. ୩ ଡିଗ୍ରୀ, ଭବାନୀପାଟଣାରେ ୪୩. ୫ ଡିଗ୍ରୀ, ମାଲକାନଗିରିରେ ୪୩ ଡିଗ୍ରୀ ରହିଛି ତାପମାତ୍ରା  । ଅନ୍ୟପଟେ ଓଡିଶାର ଅନ୍ୟାନ ସ୍ଥାନ ମାନଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ତାପମାତ୍ରା ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଅସହ୍ୟ କରିଛି  ।

ସେପଟେ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ ବିଳମ୍ବରେ ଆସିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଜେନାମଣି  । ରଜକୁ ବର୍ଷା ନାହିିଁ ବଂର ତାତି ବଢିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଇଛି  । କିଛି ଦିନ ହେବ ରାଜ୍ୟରେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଜାରି ରହିଛି  । ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଭବାନୀପାଟଣା, ନିମାପଡ଼ାରୁ ନୂଆପଡ଼ା ସବୁଠି ତାତି ଜନଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିଦେଇଛି  । ଯାହା ଫଳରେ ଲୋକେ ତାତିରୁ ତ୍ରାହି ପାଇବାକୁ ଆକୁଳ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି  ।

About Post Author

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]