ତାତିରୁ ତ୍ରାହି ଦେଲା କାଳବୈଶାଖୀ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିଲା ଭୁବନେଶ୍ୱର

1 min read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ତାତିରୁ ଆସ୍ୱସ୍ତି  । କାଳବୈଶାଖୀର ବର୍ଷାରେ ଭିଜିଲା ଭୁବନେଶ୍ୱର  ।   ରାଜଧାନୀ ସମେତ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ ସହ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ଓ  ବର୍ଷା ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି । ରାଜଧାନୀ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷା ସାଙ୍ଗକୁ ପବନ ହୋଇଛି  ।  ୪୫ରୁ ୫୫ କିମି ବେଗରେ ପବନ ବହିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ବି ଭାଙ୍ଗିଛି ଗଛ । ସେପଟେ ରାଜ୍ୟର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ କୈଳ ବୈଶାଖୀ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ରହିଛି  । ଫଳରେ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଗଛ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଅନେକ ଅଘଟଣ ମଧ୍ୟ ଘଟିଛି  ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ଜଳେଶ୍ବର ବାଲିଆପାଳ ଡଗରା ଗ୍ରାମରେ ବଜ୍ରପାତରେ ଜଣେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।  ସେହିପରି ଏକ ଭୋଜି ଚାଲିଥିବାବେଳେ  ପ୍ରବଳ ପବନ ସାଙ୍ଗକୁ ବର୍ଷା  ହୋଇଥିଲା । ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ଆଗଲପୁର ମନୁପାଲି ଗାଁରେ କାଳବୈଶାଖୀ ତାଣ୍ଡବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବେଦି ଓ ଟେଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗି ଥିବା ବେଳେ ଟେଣ୍ଟର ଲୁହା ପଡିଯିବାରୁ ଜଣେ ୧୨ ବର୍ଷର ବାଳକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛି ।

କଳାହାଣ୍ଡିରେ ମଧ୍ୟ କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି  ।  ନର୍ଲା ବ୍ଲକ ପଲମ ଗାଁରେ କାଳବୈଶାଖିର ମହାପ୍ରଳୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଅନେକ ଝାଟିମାଟିର ଘର ଭାଙ୍ଗିବା ସହିତ ପବନରେ ଉଡି ଯାଇଛି ଅନେକ ଦୋକାନ ଗୃହର ଆଜବେଷ୍ଟ୍ । ଅନେକ ଗଛ ଭାଙ୍ଗି ରାସ୍ତାରେ ପଡିଛି । ଫଳରେ ଯାନବାହନ ଯାତାୟାତରେ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି । ଆସନ୍ତା ୨ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାଳବୈଶାଖୀ ପ୍ରଭାବ ରହିବ ବୋଲି ସତର୍କ କରାଇଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ।

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]